Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 4/2023 
(Październik - Grudzień
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 4/2023, w którym znajdują się m.in. wyniki III edycji konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; artykuł o największych wyzwaniach stojących przed branżą ceramiczną; dane dotyczące: eksportu płytek z Polski, eksportu z Indii oraz światowej produkcji płytek ceramicznych; wywiad z Mariuszem Szpakiem, prezesem zarządu spółki Dunin; wywiad z Sebastianem Kożuchowskim, dyrektorem generalnym Stargres, Grupa Końskie; a także omówienie uzasadnionych i urojonych przyczyn reklamacji płytek ceramicznych oraz opis procesu adaptacji starej, zabytkowej księgarni z wykorzystaniem współczesnych płytek ceramicznych.

 

 

Cerradzi – kolejna edycja szkoleń

W czerwcu br. zakończyła się wiosenna edycja szkoleń organizowanych przez Cerrad. Przeznaczone są one głównie dla wykonawców specjalizujących się w pracach glazurniczych, firm remontowo – wykończeniowych oraz wszystkich fachowców zainteresowanych rozwijaniem umiejętności i zdobywaniem nowej wiedzy. Szkolenia odbyły się w 10 miastach, wzięło w nich udział 328 uczestników.

Cykl warsztatów dedykowany wykonawcom, spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem wśród odbiorców. Potrzeba uzupełniania wiedzy o nowe informacje ma swoje źródła w coraz to nowszych technologiach obróbki i układania płytek ceramicznych – zarówno ze względu na ich właściwości (megaformat), jak i możliwości alternatywnego użycia (płytki 2.0) – mówi Łukasz Majewski, Koordynator ds. szkoleń produktowych w Cerrad.

- Z autorskim projektem dotarliśmy do szerokiej grupy odbiorców. To kolejny nasz krok w kierunku rozwoju edukacji rynku i zacieśniania współpracy z Profesjonalistami – mówi Mariusz Budzisz, Specjalista ds. szkoleń Cerrad.

Podczas spotkań uczestnicy zdobywali wiedzę z zakresu produkcji płytek gresowych, klinkierowych, wiedzę dotyczącą doboru chemii budowlanej, systemów montażowych i techniki montażu. Partnerami wiosennej edycji byli producenci narzędzi do obróbki płytek, chemii budowlanej oraz kompletnych systemów tarasowo-balkonowych, firmy: Raimondi, Torggler oraz Renoplast.

W planach edycja jesienna i kolejne szkolenia w ramach cyklu. Wszystkie informacje wkrótce znajdziecie na stronie www.cerrad.com w zakładce szkolenia.