Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2024 
(Styczeń - Marzec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 1/2024, w którym znajdują się m.in. relacja z Gali Laureatów konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; wypowiedzi przedstawicieli producentów, importerów i dystrybutorów płytek ceramicznych podsumowujących wyniki poprzedniego roku, a także artykuły omawiające wyniki rynku płytek w 2023 r.; wywiady : z Romanem Blazickiem- Prezesem Europejskiej Federacji Producentów Płytek Ceramicznych , z Mario Lenzu – Dyrektorem Sprzedaży spółki Colorobbia Polska a także z Barbarą Węgrzyn, współzałożycielką Akademii Dobrego Projektu . W numerze Czytelnicy znajdą także omówienie zagadnień dotyczących gruntowania podłoża pod płytki a także układania płytek na tynkach gipsowych.

 

 

Ceramika Paradyż nagrodzona tytułem Best Managed Companies

Ceramika Paradyż otrzymała tytuł najlepiej zarządzanej firmy prywatnej w Polsce. Producent znalazł się w gronie laureatów plebiscytu Best Managed Comapanies. Celem nadania prestiżowego tytułu ustanowionego w 1993 r. przez Deloitte Private w Kanadzie jest wyróżnienie przedsiębiorstw, które osiągają wysokie wyniki dzięki najlepszym standardom zarządzania.

Best Managed Companies odbywa się w 43 krajach, m.in. w USA, Kanadzie, Szwecji, Danii, Norwegii, Niemczech czy Włoszech. Rokrocznie tysiące firm prywatnych przystępuje do udziału w plebiscycie, w trakcie którego szczegółowo analizowane są ich kompetencje w kontekście najlepszych praktyk. Nie jest to stricte ocena osiąganych wyników finansowych, ale wdrożonej strategii oraz sposobów zarządzania zasobami i kultury organizacyjnej przedsiębiorstwa. Firmy poddane są skrupulatnej weryfikacji podczas specjalnych warsztatów. W ich trakcie rozpatrywane są kompetencje przywódcze zarządu i właścicieli oraz strategia firmy, w odniesieniu do najlepszych praktyk menedżerskich stosowanych w przedsiębiorstwach prywatnych. Zwycięzców wyłania jury.

W tym roku po raz pierwszy odbyła się polska edycja programu, której laureatów wyróżniono podczas uroczystej Gali finałowej 8 czerwca w warszawskim Crowne Plaza. Jedną z firm, która znalazła się w gronie laureatów, jest Ceramika Paradyż.

- Jak wynika z punktacji, którą otrzymaliśmy, nasze standardy zarządzania w niczym nie odbiegają od wzorców najlepszych zachodnich przedsiębiorstw. Tym samym dołączyliśmy do światowej czołówki, tworząc wspólnie społeczność BMC wyznaczającą najwyższe standardy menedżerskie. To dla nas ogromnie ważne, aby rozwijać się przy jednoczesnym poszanowaniu kluczowych dla Ceramiki Paradyż wartości: odwagi, szacunku, otwartości i troski - powiedział Piotr Tokarski, Prezes Zarządu Ceramiki Paradyż odbierając nagrodę w imieniu firmy.


Piotr Tokarski, Prezes Zarządu Ceramiki Paradyż podczas wystąpienia po odebraniu nagrody Best Managed Companies
Fotografia: archiwum Ceramiki Paradyż