Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 4/2023 
(Październik - Grudzień
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 4/2023, w którym znajdują się m.in. wyniki III edycji konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; artykuł o największych wyzwaniach stojących przed branżą ceramiczną; dane dotyczące: eksportu płytek z Polski, eksportu z Indii oraz światowej produkcji płytek ceramicznych; wywiad z Mariuszem Szpakiem, prezesem zarządu spółki Dunin; wywiad z Sebastianem Kożuchowskim, dyrektorem generalnym Stargres, Grupa Końskie; a także omówienie uzasadnionych i urojonych przyczyn reklamacji płytek ceramicznych oraz opis procesu adaptacji starej, zabytkowej księgarni z wykorzystaniem współczesnych płytek ceramicznych.

 

 

Ceramika Paradyż nagrodzona tytułem Best Managed Companies

Ceramika Paradyż otrzymała tytuł najlepiej zarządzanej firmy prywatnej w Polsce. Producent znalazł się w gronie laureatów plebiscytu Best Managed Comapanies. Celem nadania prestiżowego tytułu ustanowionego w 1993 r. przez Deloitte Private w Kanadzie jest wyróżnienie przedsiębiorstw, które osiągają wysokie wyniki dzięki najlepszym standardom zarządzania.

Best Managed Companies odbywa się w 43 krajach, m.in. w USA, Kanadzie, Szwecji, Danii, Norwegii, Niemczech czy Włoszech. Rokrocznie tysiące firm prywatnych przystępuje do udziału w plebiscycie, w trakcie którego szczegółowo analizowane są ich kompetencje w kontekście najlepszych praktyk. Nie jest to stricte ocena osiąganych wyników finansowych, ale wdrożonej strategii oraz sposobów zarządzania zasobami i kultury organizacyjnej przedsiębiorstwa. Firmy poddane są skrupulatnej weryfikacji podczas specjalnych warsztatów. W ich trakcie rozpatrywane są kompetencje przywódcze zarządu i właścicieli oraz strategia firmy, w odniesieniu do najlepszych praktyk menedżerskich stosowanych w przedsiębiorstwach prywatnych. Zwycięzców wyłania jury.

W tym roku po raz pierwszy odbyła się polska edycja programu, której laureatów wyróżniono podczas uroczystej Gali finałowej 8 czerwca w warszawskim Crowne Plaza. Jedną z firm, która znalazła się w gronie laureatów, jest Ceramika Paradyż.

- Jak wynika z punktacji, którą otrzymaliśmy, nasze standardy zarządzania w niczym nie odbiegają od wzorców najlepszych zachodnich przedsiębiorstw. Tym samym dołączyliśmy do światowej czołówki, tworząc wspólnie społeczność BMC wyznaczającą najwyższe standardy menedżerskie. To dla nas ogromnie ważne, aby rozwijać się przy jednoczesnym poszanowaniu kluczowych dla Ceramiki Paradyż wartości: odwagi, szacunku, otwartości i troski - powiedział Piotr Tokarski, Prezes Zarządu Ceramiki Paradyż odbierając nagrodę w imieniu firmy.


Piotr Tokarski, Prezes Zarządu Ceramiki Paradyż podczas wystąpienia po odebraniu nagrody Best Managed Companies
Fotografia: archiwum Ceramiki Paradyż