Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 4/2022 
(Październik - Grudzień
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 4/2022, w którym znajdują się m.in. wyniki III edycji konkursu „Perły Ceramiki UE 2022”; wskazane są czynniki będące największym wyzwaniem dla branży płytek ceramicznych w 2022 r.; podano wielkość wytworzonej oraz sprzedanej produkcji płytek ceramicznych od stycznia do września br.; opublikowano rozmowę z Moniką Szeligowską, zarządzającą firmą Bokaro; a także artykuły dotyczące przyczyn uszkodzeń tarasów z okładzina ceramiczną i możliwości ich naprawy oraz sprawozdanie z targów Cersaie 2022.

 

 

Cerrad z nowym cyklem spotkań dla architektów i projektantów

Wprowadzenie do sprzedaży nowych kolekcji płytek ceramicznych: Brazilian Quartzite, Ceppo Nuovo, Modern Concrete oraz Marmo Thassos/Morocco, które powstały we współpracy Cerradu z marką La Mania, było okazją do zorganizowania spotkań z architektami i projektantami. Dotychczas odbyły się one w Kaliszu, Łodzi, Opolu i Rzeszowie.

Podczas spotkań przedstawiono kulisy powstawania kolekcji i współpracy producenta płytek ceramicznych z marką La Mania i Joanną Przetakiewicz – ambasadorką projektu, założycielką domu mody La Mania. Wśród specjalnych gości była Aleksandra Pietrzyk-Zawadzka, dyrektor ds. marketingu i komunikacji marek La Mania i La Mania Home, która opowiedziała o marce fashion i pracy kreacyjnej.

Spotkaniom towarzyszyły warsztaty z Martą Siembab – polską senselierką, ekspertem przekazującym wszechstronną wiedzę związaną ze zmysłem węchu. Podczas prezentacji uczestnicy mogli poznać rolę zmysłów w projektowaniu wnętrz, a także skosztować przysmaki popularne w destynacjach, które stały się inspiracją do powstania kolekcji: Brazylia, Nowy Jork, Mediolan, Grecja, Maroko. Odkryliśmy przed uczestnikami kolekcje, które pozwolą im stworzyć wnętrza pełne emocji, gdzie współgrające ze sobą elementy zadziałają na każdy zmysł - mówi Łukasz Majewski, koordynator ds. szkoleń Cerrad.

Cerrad planuje kolejne spotkania, organizowane we współpracy z dystrybutorami na terenie całej Polski.

Fotografia: Archiwum Cerradu