Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 4/2023 
(Październik - Grudzień
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 4/2023, w którym znajdują się m.in. wyniki III edycji konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; artykuł o największych wyzwaniach stojących przed branżą ceramiczną; dane dotyczące: eksportu płytek z Polski, eksportu z Indii oraz światowej produkcji płytek ceramicznych; wywiad z Mariuszem Szpakiem, prezesem zarządu spółki Dunin; wywiad z Sebastianem Kożuchowskim, dyrektorem generalnym Stargres, Grupa Końskie; a także omówienie uzasadnionych i urojonych przyczyn reklamacji płytek ceramicznych oraz opis procesu adaptacji starej, zabytkowej księgarni z wykorzystaniem współczesnych płytek ceramicznych.

 

 

Cerrad z nowym cyklem spotkań dla architektów i projektantów

Wprowadzenie do sprzedaży nowych kolekcji płytek ceramicznych: Brazilian Quartzite, Ceppo Nuovo, Modern Concrete oraz Marmo Thassos/Morocco, które powstały we współpracy Cerradu z marką La Mania, było okazją do zorganizowania spotkań z architektami i projektantami. Dotychczas odbyły się one w Kaliszu, Łodzi, Opolu i Rzeszowie.

Podczas spotkań przedstawiono kulisy powstawania kolekcji i współpracy producenta płytek ceramicznych z marką La Mania i Joanną Przetakiewicz – ambasadorką projektu, założycielką domu mody La Mania. Wśród specjalnych gości była Aleksandra Pietrzyk-Zawadzka, dyrektor ds. marketingu i komunikacji marek La Mania i La Mania Home, która opowiedziała o marce fashion i pracy kreacyjnej.

Spotkaniom towarzyszyły warsztaty z Martą Siembab – polską senselierką, ekspertem przekazującym wszechstronną wiedzę związaną ze zmysłem węchu. Podczas prezentacji uczestnicy mogli poznać rolę zmysłów w projektowaniu wnętrz, a także skosztować przysmaki popularne w destynacjach, które stały się inspiracją do powstania kolekcji: Brazylia, Nowy Jork, Mediolan, Grecja, Maroko. Odkryliśmy przed uczestnikami kolekcje, które pozwolą im stworzyć wnętrza pełne emocji, gdzie współgrające ze sobą elementy zadziałają na każdy zmysł - mówi Łukasz Majewski, koordynator ds. szkoleń Cerrad.

Cerrad planuje kolejne spotkania, organizowane we współpracy z dystrybutorami na terenie całej Polski.

Fotografia: Archiwum Cerradu