Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2024 
(Styczeń - Marzec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 1/2024, w którym znajdują się m.in. relacja z Gali Laureatów konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; wypowiedzi przedstawicieli producentów, importerów i dystrybutorów płytek ceramicznych podsumowujących wyniki poprzedniego roku, a także artykuły omawiające wyniki rynku płytek w 2023 r.; wywiady : z Romanem Blazickiem- Prezesem Europejskiej Federacji Producentów Płytek Ceramicznych , z Mario Lenzu – Dyrektorem Sprzedaży spółki Colorobbia Polska a także z Barbarą Węgrzyn, współzałożycielką Akademii Dobrego Projektu . W numerze Czytelnicy znajdą także omówienie zagadnień dotyczących gruntowania podłoża pod płytki a także układania płytek na tynkach gipsowych.

 

 

Festiwal Płytki Ceramicznej – 21 sierpnia 2021

21 sierpnia br. w Opocznie odbędzie się Festiwal Płytki Ceramicznej, który jednocześnie zakończy profilaktyczne wakacje w Gminie Opoczno. Tego dnia dla mieszkańców przewidziano wiele atrakcyjnych wydarzeń, które odbywać się będą na terenie wokół Miejskiego Domu Kultury, a także nad zalewem przy ul. gen. Bończy-Załęskiego w Opocznie.

Nad opoczyńskim zalewem odbędą się zajęcia sportowo – rekreacyjno – profilaktyczne, m.in. II edycja zawodów biegowych "BIEGAJ PO MISTRZOWSKU", Wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Opoczna, Zawody Ratownicze o Puchar Burmistrza Opoczna, a także Zawody Strzeleckie Paintball.

Z kolei już od 12.00 na pasażu przy ul. Biernackiego rozpocznie się jarmark, na którym będzie można podziwiać wyroby twórców ceramicznych. Natomiast w strefie wystawców goście festiwalu będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać z pracownikami firm z branży ceramicznej oraz zapoznać się z ich najnowszymi produktami.

W tym dniu na placu przed Miejskim Domem Kultury Gmina Opoczno we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Opocznie zorganizuje mobilny punkt szczepień, w którym chętni mieszkańcy będą mogli zaszczepić się jednorazową szczepionką Jonson & Jonson lub szczepionką Pfizer. Wśród mieszkańców Gminy Opoczno, którzy skorzystają ze szczepień zostaną rozlosowane upominki w postaci termometrów bezdotykowych i pulsometrów. Na placu przed Miejskim Domem Kultury opocznianie będą mogli wypełnić swój obowiązek i spisać się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego korzystając z Mobilnego Punktu Spisowego. Przed MDK-iem zorganizowany zostanie również Mobilny Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego. Organizatorzy wraz z partnerami festiwalu przygotowali wiele ciekawych atrakcji również dla najmłodszych uczestników. Liczne konkursy, zajęcia manualne, zabawy czy warsztaty ceramiczne to tylko niektóre z nich.

Ponadto Festiwal Płytki Ceramicznej to prawdziwe muzyczne wydarzenia. Na scenie plenerowej odbędą się koncerty znanych gwiazd muzycznych. Dla opoczyńskiej publiczności zagrają: Baranovski, Łona i Weber + The Pimps oraz Strachy na Lachy.

Serdecznie zapraszamy do udziału i wspaniałej zabawy!

PROGRAM FESTIWALU PŁYTKI CERAMICZNEJ - 21.08.21 R.
Obiekt rekreacyjny Zalew Opoczno
9:00 -14:00 - zajęcia sportowo-rekreacyjno-profilaktyczne
ul. E. Biernackiego, pasaż
12:00-18:00 - jarmark ceramiczny,
Parking między Krytą Pływalnią a Miejskim Domem Kultury
12:00-18:00- strefa wystawowa
Plac za Miejskim Domem Kultury
12:00-18:00 strefa zabaw
Scena:
17:30 - uroczyste rozpoczęcie festiwalu
18:00-19:00 – koncert zespołu Baranovski
19:30-20:30 – koncert zespołu Łona i Weber + The Pimps
21:00-22:00 – koncert zespołu Strachy na Lachy
22:30 – zakończenie imprezy