ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2020 
(Styczeń-Marzec
)

Zapraszamy do lektury nr 1/2020 kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych”, w którym znajdziecie Państwo im. in. informacje o Laureatach konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2019, artykuł o niezbędnych narzędziach podczas stosowania płyt wielkoformatowych, a także nowinki z rynku, artykuły z działu PORADY m.in. zalety płytek o grubości 6mm. Życzymy ciekawej lektury.

 

Hiszpańska branża płytek ceramicznych wraca do normalnej działalności produkcyjnej

Jak w komunikacie podaje ASCER (Stowarzyszenie Hiszpańskich Producentów Płytek Ceramicznych) w Hiszpanii wszystkie firmy branży ceramicznych płytek ceramicznych wznowiły normalną produkcję. Od 10 kwietnia 2020 r. fabryki stopniowo ją uruchamiały po zaprzestaniu jej, zgodnie z ograniczeniami ustanowionymi przez rząd hiszpański w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się Covid-19.

Jednak nawet w tym okresie hiszpańscy producenci płytek ceramicznych nadal realizowali wiele zamówień klientów i wysyłali płytki na eksport. Obecnie w  firmach wprowadzono środki bezpieczeństwa i restrykcyjne kontrole w celu ochrony zdrowia pracowników (zgodnie z dokumentem ratyfikowanym przez ASCER i główne organizacje związkowe). Jak zapewniono w komunikacie ASCER, nie wpłynie to na jakość obsługi klientów realizację zamówień.