Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 3/2021 
(Lipiec - Wrzesień
)

Zapraszamy do lektury nr 3/2021 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych". Znajdziecie w nim Państwo prezentacje kolekcji nominowanych w II edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2021, artykuł o rynku płytek w I półroczu 2021 r., a także przeczytacie o zasadach układania płytek wielkoformatowych. Życzymy ciekawej lektury!  

 

 

Hiszpańska branża płytek ceramicznych wraca do normalnej działalności produkcyjnej

Jak w komunikacie podaje ASCER (Stowarzyszenie Hiszpańskich Producentów Płytek Ceramicznych) w Hiszpanii wszystkie firmy branży ceramicznych płytek ceramicznych wznowiły normalną produkcję. Od 10 kwietnia 2020 r. fabryki stopniowo ją uruchamiały po zaprzestaniu jej, zgodnie z ograniczeniami ustanowionymi przez rząd hiszpański w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się Covid-19.

Jednak nawet w tym okresie hiszpańscy producenci płytek ceramicznych nadal realizowali wiele zamówień klientów i wysyłali płytki na eksport. Obecnie w  firmach wprowadzono środki bezpieczeństwa i restrykcyjne kontrole w celu ochrony zdrowia pracowników (zgodnie z dokumentem ratyfikowanym przez ASCER i główne organizacje związkowe). Jak zapewniono w komunikacie ASCER, nie wpłynie to na jakość obsługi klientów realizację zamówień.