ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2021 
(Styczeń-Marzec
)

Zapraszamy do lektury nr 1/2021 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych", w którym znajdziecie Państwo m.in. relację z wręczania nagród laureatom konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2020, artykuł o produkcji płytek ceramicznych i zapraw murarskich w 2020 r., ocenę 2020 r. przez producentów, importerów i dystrybutorów oraz wiele innych. Życzymy ciekawej lektury! 

 

Grupa Tubądzin przekazała już 23500 maseczek i 1300 przyłbic potrzebującym

Andrzej Wodzyński, właściciel Grupy Tubądzin z komendantami PSP w Sieradzu, fot. Krzysztof Tubilewicz

Andrzej Wodzyński, właściciel Grupy Tubądzin z komendantami PSP w Sieradzu, fot. Krzysztof Tubilewicz

Od początku wybuchu pandemii Grupa Tubądzin oraz Fundacja Tubądzin angażują się  w pomoc placówkom w województwie łódzkim, w kwestii zaopatrzenia ich personelu w niezbędne do pracy materiały sanitarne. Przyłbice i maseczki trafiły właśnie do kolejnych instytucji.

Dzięki zaangażowaniu firmy dodatkowe 23500 maseczek chirurgicznych i 1300 przyłbic jest już używanych przez personel medyczny w szpitalach, strażaków podczas akcji ratunkowych oraz opiekunów w Domu Pomocy Społecznej w województwie łódzkim. Grupa Tubądzin oczekuje kolejnych dostaw materiałów niezbędnych do pracy służbom sanitarnym, mundurowym czy placówkom opiekuńczym, które zostaną im przekazane w pierwszej połowie maja. Ponadto, w połowie marca br. Fundacja Tubądzin przekazała dwa respiratory, wraz z niezbędnymi butlami z tlenem, do Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu. Następnie Grupa Tubądzin zaangażowała się w ogólnopolską akcję pomocową „Jesteśmy razem Pomagamy”, w ramach której przekazała chociażby maseczki chirurgiczne oraz przyłbice Domowi Pomocy Społecznej w Sieradzu.

Firma przekazała także komendantom powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu maseczki i przyłbice, które trafiły do strażaków Państwowej Straży Pożarnej  i Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie sieradzkim i całym województwie. Sprzęt ten będzie wykorzystywany podczas interwencji, zwłaszcza w działaniach prowadzonych przy osobach objętych kwarantanną.

Grupa Tubądzin zakupiła także maseczki chirurgiczne dla Instytutu „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi, jednego z największych wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce. Maseczki i przyłbice pojechały też do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Dwa tygodnie wcześniej łódzki szpital otrzymał pierwszą partię materiałów od firmy. Maseczki przyjął także  Zespół Opieki Zdrowotnej w Łęczycy.