ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2020 
(Styczeń-Marzec
)

Zapraszamy do lektury nr 1/2020 kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych”, w którym znajdziecie Państwo im. in. informacje o Laureatach konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2019, artykuł o niezbędnych narzędziach podczas stosowania płyt wielkoformatowych, a także nowinki z rynku, artykuły z działu PORADY m.in. zalety płytek o grubości 6mm. Życzymy ciekawej lektury.

 

Cerrad wspiera szpitale w walce z epidemią koronawirusa

Cerrad, polski producent płytek gresowych i klinkierowych, przyłączył się do walki ze skutkami epidemii COVID - 19. Firma przeznaczy łącznie 200 tys. zł na rzecz szpitali w Starachowicach i Radomiu.
 
Cerrad przekaże 100 tys. zł starachowickiemu Powiatowemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej, który został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny do leczenia pacjentów z koronawirusem. Pomoc finansową w kwocie 50 tys. zł otrzyma z kolei Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr. Tytusa Chałubińskiego, który również pełni obecnie rolę jednoimiennego szpitala zakaźnego. Do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na radomskim Józefowie trafią natomiast niezwykle potrzebne w obecnej sytuacji środki ochrony osobistej, w tym maski FFP3 oraz kombinezony ochronne.
Wartość tych darów to także 50 tys. zł. Forma i sposób przekazania darowizn zostały uzgodnione z dyrektorami poszczególnych placówek.
– Wszyscy odczuwamy skutki epidemii, zarówno społeczne, jak i gospodarcze. Dotyczy to także naszej branży. Mimo wyzwań, przed jakimi stanęliśmy, w tej wyjątkowej sytuacji niezwykle ważna i potrzebna jest solidarność.
Służby medyczne walczą z koronawirusem na pierwszej linii frontu, jednocześnie starając się zapewnić należytą opiekę pozostałym
chorym. Zdecydowaliśmy się wesprzeć szpitale w Starachowicach i w Radomiu w tej walce, oferując im pomoc finansową i
materialną, w miarę naszych możliwości – powiedziała Halina Bąk, pełnomocnik zarządu Cerradu ds. CSR.
– Każdy z nas może mieć swój wkład w walkę z epidemią, choćby poprzez ograniczanie kontaktów bezpośrednich, respektowanie pozostałych zaleceń, nakazów i zakazów oraz rozsądne korzystanie z możliwości, jakie będą pojawiać się wraz z łagodzeniem
wprowadzonych restrykcji. Zapowiadane stopniowe otwieranie gospodarki nie oznacza, że epidemia została opanowana, a społeczeństwo powinno jeszcze bardziej wzmóc czujność i ostrożność w codziennych czynnościach. Musimy być gotowi na dalszy przyrost za
każeń. W tych trudnych czasach niezwykle pokrzepiająca jest postawa osób i firm, które gotowe są podzielić się swoimi zasobami.
Bardzo dziękujemy Cerradowi i pozostałym darczyńcom za ich jakże potrzebną pomoc – powiedział Grzegorz Kaleta,dyrektor szpitala w Starachowicach.
 
Dlaczego Cerrad zdecydował się wesprzeć placówki medyczne w Starachowicach i Radomiu? Z obydwoma miastami łączą go bowiem bardzo bliskie więzi. W Starachowicach mieści się siedziba spółki oraz jej zakłady produkcyjne. Z nieodległego Radomia pochodzi natomiast wielu pracowników firmy. Tam była też pierwsza fabryka Cerradu, przed przeprowadzką do Starachowic.