Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2024 
(Styczeń - Marzec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 1/2024, w którym znajdują się m.in. relacja z Gali Laureatów konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; wypowiedzi przedstawicieli producentów, importerów i dystrybutorów płytek ceramicznych podsumowujących wyniki poprzedniego roku, a także artykuły omawiające wyniki rynku płytek w 2023 r.; wywiady : z Romanem Blazickiem- Prezesem Europejskiej Federacji Producentów Płytek Ceramicznych , z Mario Lenzu – Dyrektorem Sprzedaży spółki Colorobbia Polska a także z Barbarą Węgrzyn, współzałożycielką Akademii Dobrego Projektu . W numerze Czytelnicy znajdą także omówienie zagadnień dotyczących gruntowania podłoża pod płytki a także układania płytek na tynkach gipsowych.

 

 

Najpiękniejsze kolekcje I edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2018

Pod koniec maja br. rozstrzygnięto I edycję konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2018, którego honorowy patronat objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich. W tym roku po raz XV redakcja kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” ogłosiła konkurs PERŁY CERAMIKI UE, który cieszy się coraz większą popularnością. Nominacje i nagrody uzyskane w tym konkursie są doskonałą rekomendacją dla klientów i projektantów wnętrz i często pomagają im w wyborze kolekcji płytek z bardzo bogatej oferty rynkowej.


Podczas I edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2018 jury przyznało 24 nominacje do drugiego etapu. Płytki oceniane były w dwóch klasach – standard i premium. W klasie standard kolekcje oceniano w pięciu kategoriach: płytki ścienne, płytki podłogowe, płytki na ściany i podłogi, płytki uniwersalne, płytki do zastosowania specjalnego, natomiast w klasie premium w sześciu: płytki ścienne, płytki podłogowe, płytki na ściany i podłogi, płytki uniwersalne, płytki do zastosowania specjalnego oraz płytki megaformatowe.

Nominowane kolekcje w I edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2018:

Klasa standard


kategoria – płytki ścienne

Kolekcja Natural Zen – marka Opoczno

Kolekcja Picasso marki Azario

Kolekcja Roteo marki Ceramstic

Kolekcja Sigma marki Azario


kategoria – płytki podłogowe

Kolekcja Vaker marki AG Home


kategoria – płytki na ściany i podłogi

Kolekcja Black Glamour marki Opoczno

Kolekcja Flower Cemento marki Opoczno


Kolecja Harmigon marki Ceramstic

kategoria – płytki uniwersalne

Kolekcja Apenino producenCerrad Sp. z o.o.

Klasa Premium

kategoria – płytki ścienne

Kolekcja Granita marki Opoczno

Kolekcja Italian Stucco marki Opoczno

Kolekcja Willow Sky marka Opoczno

kategoria – płytki podłogowe

Kolekcja Grandwood marki Opoczno

kategoria – płytki na ściany i podłogi

Kolekcja Lukka Lappato producent Cerrad Sp. z o.o.

Kolekcja Sahara Desert marki Opoczno

Kolekcja Serra producent Atlantic Tiles (Hiszpania) – wyłączny dystrybutor w Polsce – firma PGC Sp. z o.o.

kategoria – płytki uniwersalne

PIAVE – producent Pamesa Ceramica S.L.

 

Kolekcja Rockstone producent Ceramiki Paradyż Sp. o.o.


kategoria – płytki do zastosowania specjalnego

Dekoracje OPP! Szsz, Bzz i Kap marki Ceramstic

Kolekcja Path 2.0 – producent Ceramika Paradyż Sp. z o.o.

Kolekcja Suomi – producent Star-Gres Sp. z o.o.

Kategoria – płytki megaformatowe

Kolekcja Industrio – marka Monolith (Grupa Tubądzin)

Kolekcja Sassari – TAU Ceramica (Hiszpania) – wyłączny dystrybutor w Polsce – firma PGC Sp. z o.o.

Kolekcja Ultime – producent Cerrad Sp. z o.o.


Kolekcje zgłoszone do I edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2018 to płytki  w większości stonowane kolorystycznie, doskonałej jakości i ciekawe graficznie. W klasie premium szczególną uwagę jurorów zwróciła kolekcja SASSARI – TAU Ceramica (Hiszpania) – wyłączny dystrybutor w Polsce – firma PGC Sp. z o.o. Są to płytki gresowe w kilku formatach, w tym największy - 120 x 240 cm. Inspirowane są kamieniem, metalem i tkaniną w czterech wersjach kolorystycznych: pearl, silver, tan, graphite. Można je stosować na podłogach i ścianach wewnątrz oraz na zewnątrz budynków, w tym także na elewacjach i ciągach komunikacyjnych. W klasie standard wyróżniała się natomiast kolekcja APENINO – Cerrad Sp. z o.o. gresowych płytek inspirowanych betonem w czterech wersjach kolorystycznych: bianco, rust, gris i antracyt. Są to płytki uniwersalne, które można stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Od 2012 r. w ramach konkursu PERŁY CERAMIKI UE odbywa się też specjalny Konkurs dla architektów i projektantów wnętrz - użytkowników programów CAD Decor, CAD Decor PRO oraz CAD Kuchnie z Modułem do Projektowania Płytek organizowany wspólnie przez redakcję kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” i firmę CAD Projekt K&A. W czerwcu br. odbędzie się  pierwsze w tym roku głosowanie drogą e-mailową, w którym przeszło 7000 architektów i projektantów wnętrz przyzna tytuł Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2018 najpiękniejszej ich zdaniem kolekcji  spośród nominowanych w I tegorocznej edycji konkursu.
Kolekcje nominowane w I edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2018 będą oznaczone na ekspozycjach w salonach sprzedaży specjalną nalepką: Wyrób nominowany w konkursie PERŁY CEARAMIKI UE 2018.
Rekomendujemy kolekcje płytek z tym znakiem!