Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 3/2021 
(Lipiec - Wrzesień
)

Zapraszamy do lektury nr 3/2021 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych". Znajdziecie w nim Państwo prezentacje kolekcji nominowanych w II edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2021, artykuł o rynku płytek w I półroczu 2021 r., a także przeczytacie o zasadach układania płytek wielkoformatowych. Życzymy ciekawej lektury!  

 

 

UWAGA! Wystartował „Konkurs dla architektów i projektantów wnętrz – użytkowników CAD Decor”

13 listopada br. wystartował „Konkurs dla architektów i projektantów wnętrz”, organizowany od 2012 r. przez kwartalnik „Wokół Płytek Ceramicznych” i firmę CAD Projekt K&A. Zapraszamy wszystkich użytkowników programów CAD Decor PRO, CAD Decor oraz CAD Kuchnie z Modułem do Projektowania Płytek do przygotowania projektów z zastosowaniem kolekcji płytek ceramicznych nagrodzonych w konkursie PERŁY CERAMIKI UE 2017. Na zgłoszenia czekamy do 4 stycznia 2018 r.

„Konkurs dla architektów i projektantów wnętrz - użytkowników CAD Decor”, odbywający się w ramach PEREŁ CERAMIKI UE,to wspólne przedsięwzięcie kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” i firmy CAD Projekt K&A. Jego celem jest udostępnienie architektom i projektantom wnętrz ciekawych wzorniczo płytek ceramicznych i pokazanie, że materiał ten może być niebanalną i trwałą okładziną ścian i podłóg, nie tylko w łazienkach.

Założenie „Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz - użytkowników CAD Decor” jest bardzo proste. Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie organizowane są trzy głosowania na najpiękniejsze płytki ceramiczne, które zostają uhonorowane tytułem „Perła Ceramiki Projektantów - użytkowników CAD Decor”. Tegoroczne wyróżnienia otrzymały kolekcje: ZANZIBAR marki Azario, FRENCH BRAID marki Opoczno oraz płytki PIETRASANTA marki Monolith (Grupa Tubądzin).

Drugi etap tego konkursu, polega na przygotowaniu projektów z zastosowaniem przynajmniej jednej kolekcji płytek ceramicznych nagrodzonych w konkursie PERŁY CERAMIKI UE tytułem „Perła Ceramiki UE”, „Perła Ceramiki Dystrybutorów” lub „Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor”.

Zadanie konkursowe

Drugi etap „Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz” trwa od 13.11.2017 r. do 04.01.2018 r. Jego uczestnicy mają za zadanie przygotować projekt dowolnego wnętrza, elewacji lub miejsca na zewnątrz budynku z zastosowaniem przynajmniej jednej kolekcji (może być ich więcej) płytek ceramicznych nagrodzonych w konkursie PERŁY CERAMIKI UE 2017 tytułem „Perła Ceramiki UE 2017”, „Perła Ceramiki Dystrybutorów 2017” lub „Perła Ceramiki Projektantów - użytkowników CAD Decor 2017”. Wszystkie 35 kolekcji płytek dostępne są w specjalnej bazie „PERŁY CERAMIKI UE 2017” na stronie internetowej www.cadprojekt.com.pl. Wystarczy ją pobrać i zainstalować na swoim komputerze.

Wymagania techniczne projektów konkursowych:
- maksymalnie 6 ilustracji (wizualizacji);
- zwymiarowany rzut projektu wraz z rozwinięciem ścian/powierzchni bocznych;
- rzuty i rozwinięcia ścian w formacie jpg, tiff lub pdf, wizualizacje w formacie jpg, tiff (waga pojedynczego pliku do 5 MB, minimalna rozdzielczość 1920x1080 - full HD);
- opis projektu do 2500 znaków zawierający: szczegółowe informacje na temat zastosowanej/ych płytek, nazwę kolekcji oraz producenta/marki, zastosowane formaty i kolory płytek, a także wskazanie miejsca użycia płytek w projekcie.
UWAGA! Projekty można przesyłać do 4 stycznia 2018 r. wyłącznie przez stronę konkursową Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 projekty.

Atrakcyjne nagrody

Obydwa konkursy: PEREŁ CERAMIKI UE 2017 i „Konkurs dla architektów i projektantów wnętrz - użytkowników CAD Decor”, kończą się uroczystą Galą Laureatów, która odbędzie się w styczniu 2018 r. w Warszawie. Zostaną na niej zaprezentowane wyróżnione projekty i wręczone nagrody ich autorom:

  • nagroda główna: 4500 zł oraz bon o wartości 3333 zł do wykorzystania na zakup aplikacji lub usług w CAD Projekt K&A,
  • nagroda druga: 2250 zł oraz dwudniowe szkolenie z obsługi narzędzi CAD Projekt K&A (w siedzibie firmy),
  • nagroda trzecia: 1150 zł oraz jednodniowe szkolenie z obsługi narzędzi CAD Projekt K&A (w siedzibie firmy).

Regulamin konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2017 oraz szczegółowe założenia "Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz – użytkowników programów CAD Decor" znajdziesz tutaj.