Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2024 
(Styczeń - Marzec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 1/2024, w którym znajdują się m.in. relacja z Gali Laureatów konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; wypowiedzi przedstawicieli producentów, importerów i dystrybutorów płytek ceramicznych podsumowujących wyniki poprzedniego roku, a także artykuły omawiające wyniki rynku płytek w 2023 r.; wywiady : z Romanem Blazickiem- Prezesem Europejskiej Federacji Producentów Płytek Ceramicznych , z Mario Lenzu – Dyrektorem Sprzedaży spółki Colorobbia Polska a także z Barbarą Węgrzyn, współzałożycielką Akademii Dobrego Projektu . W numerze Czytelnicy znajdą także omówienie zagadnień dotyczących gruntowania podłoża pod płytki a także układania płytek na tynkach gipsowych.

 

 

Płytki ESTEN zdobyły Perłę Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2016

W trzecim, ostatnim w tym roku głosowaniu architektów i projektantów wnętrz na najpiękniejsze płytki ceramiczne zwyciężyła kolekcja Grupy Paradyż. Płytki ESTEN otrzymały zaszczytny tytuł „Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2016”. Głosowanie odbyło się w ramach specjalnego „Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz - użytkowników CAD Decor”, który organizowany jest wspólnie przez redakcję „Wokół Płytek Ceramicznych” i firmę CAD Projekt K&A.

Użytkownicy programów CAD Decor PRO, CAD Decor oraz CAD Kuchnie z Modułem do Projektowania Płytek wybierali najpiękniejsze ich zdaniem płytki spośród 7 kolekcji płytek ceramicznych nominowanych w III edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2016.

Nagrodzona „Perłą Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2016” kolekcja ESTEN, to płytki ścienne o wymiarach 29,5 x 59,5 cm, które przeznaczone są głównie do wnętrz budynków mieszkalnych oraz zakładów przemysłowych. Kolekcja utrzymana jest w nadal modnej biało-czarnej kolorystyce. Płytki podstawowe są szkliwione, matowe, natomiast dekoracje strukturalne inspirowane formami geometrycznymi.

Kolekcja ESTEN - Producent Grupa Paradyż


Tradycyjnie, spośród osób głosujących redakcja kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” wybierze jedną osobę, która będzie mogła bezpłatnie zaprezentować swój projekt na łamach czasopisma.
Przypominamy, że wszystkie osoby biorące udział w głosowaniu mogą bezpłatnie opublikować wizytówki swoich firm na naszej stronie internetowej w zakładce „Projektanci i architekci współpracujący z redakcją”.

Perły projektantów
W tegorocznej edycji PEREŁ CERAMIKI UE 2016 tytuły „Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2016” zdobyły ponadto kolekcje: ROYAL PLACE oraz PARIS Grupy Tubądzin.

Konkurs dla architektów
Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo we wszystkich trzech głosowaniach na najpiękniejsze płytki ceramiczne i zapraszamy serdecznie do przesyłania swoich projektów na „Konkurs dla architektów i projektantów wnętrz – użytkowników CAD Decor”, który rozpoczął się 14 grudnia br. i potrwa do 18 stycznia 2017 r.