Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 2/2023 
(Kwiecień - Czerwiec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 2/2023, w którym znajdują się m.in. wyniki I edycji konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; dane dotyczące produkcji i sprzedaży płytek ceramicznych w I kw. br. w Polsce; ocena wpływu e-commerce na sprzedaż płytek na naszym rynku; ilość i wartość eksportu hiszpańskich producentów płytek ceramicznych w ub.r. i w I kw. br.; rodzaje i podział klejów do płytek; a także artykuły dotyczące elewacji wentylowanych z okładzinami ceramicznymi oraz klejenia płytek do podłoża na elewacji.

 

 

Perły Ceramiki dla najpiękniejszych kolekcji płytek ceramicznych

11 lutego br. w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Laureatów konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2015 zorganizowanego przez kwartalnik „Wokół Płytek Ceramicznych” wspólnie z  firmą CAD Projekt K&A.  Konkurs odbył się pod honorowym patronatem: Ministra  Gospodarki; Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Polskiego Stowarzyszenia Projektantów Wnętrz, a partnerem Gali Laureatów była Colorobbia Polska Sp. z o.o. – światowy producent fryt, pigmentów oraz szkliwa, którego wyroby doskonale wpisują się w zasady zrównoważonego rozwoju. Nagrodzone kolekcje wyróżniają się innowacyjnością, bardzo dobrą jakością oraz wzornictwem doskonale  wpisującym się w światowe trendy.

W konkursie PERŁY CERAMIKI UE 2015 przyznano 28 tytułów Perła Ceramiki UE 2015, 11 tytułów Perła Ceramiki Dystrybutorów 2015 oraz 3 tytuły Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2015. Po raz pierwszy w historii konkursu, dwie firmy zdobyły taką samą liczbę nominacji i nagród. Po raz pierwszy zdobyła je firma Cerrad, która otrzymała Wielką Perłę Ceramiki UE 2015 i po raz kolejny  Grupa Paradyż, którą uhonorowano Wielką Perłą Ceramiki UE 2015 z Diamentami. Nagrody z rąk Tomasza Żuchowskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa oraz Krystyny Wiśniewskiej, redaktor naczelnej kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych”  odebrali Paweł Bąk, prezes zarządu i Halina Bąk, wiceprezes zarządu firmy Cerrad. Nagrodę dla Grupy Paradyż wręczono Annie Tępińskiej-Marcinek, Przewodniczącej Rady Nadzorczej Spółek Grupy Paradyż.
Gala Laureatów konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2015 odbyła się w Warszawskim Domu Technika NOT. W wydarzeniu wzięło udział ok. 150 osób, w tym goście honorowi m.in. Tomasz  Żuchowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Jacek Szer – zastępca Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Ewa Mańkiewicz-Cudny, prezes FSNT-NOT, Grzegorz Stiasny – wiceprezes ds. Twórczości SARP oraz  Alessandro Catani, Dyrektor Generalny Spółki Colorobbia Polska.
Uroczystość uświetniły dwa ciekawe  wykłady. Pierwszy pt. Nowoczesne wzornictwo i zarządzanie kolorem, wygłosił Antonio Martino (Colorobbia Italy), a drugi pt. Nowe zasady zarządzania sprzedażą w budownictwie czyli przejście od zasady 3S do 3M –Rober Bąk (Trening Doskonalenia Predyspozycji). Wielu uczestników Gali zainteresowała też prezentacja Polskiej Unii Ceramicznej, którą przedstawił prezes Zbigniew Polakowski.


Kolekcje nagrodzone tytułem PERŁA CERAMIKI UE 2015:

ALL IN WHITE - producent Grupa Tubądzin
ATELIER – producent Colorker S.A.
CARAT - producent DUNIN Sp. z o.o.
CITY – marka Cersanit
CITY - producent Cerrad
CONCEPT STONE - producent Gardenia Orchidea
DOGMA - producent Del Conca
EGO – marka Ceramstic Design
EMILLY – producent Grupa Paradyż
FLASH – producent Grupa Paradyż
FLUORESCENT FLOWER - marka Opoczno
INTERO - producent Grupa Paradyż
KANDINSKY – producent  Faetano (Del Conca)
LOFT – producent Ceramika Pilch
LOFT BRICK – producent Cerrad
MALOLI – producent Grupa Paradyż
METALLIC ILLUSION - producent V&B Fliesen GmbH
METROPOLIS - producent Cerrad
MONOCHROME MAGIC – producent V&B Fliesen GmbH
MOONRISE - marka Ceramstic
MURALES - producent Faetano (Del Conca)
OPP! 30 x 90 - marka Ceramstic
ORIGAMI DUNE – marka Opoczno
SIENA 40 x 81 x 2 - producent Star – gres Sp. z o.o.
SV STONE - producent Zirconio Ceramica
TIMBER GLASS - producent Glassdex
URBAN – producent Cerrad
VEGA - marka Ceramika - Końskie

Kolekcje nagrodzone tytułem PERŁA CERAMIKI DYSTRYBUTORÓW 2015:

ALL IN WHITE  - producent Grupa Tubądzin
CITY – producent Cerrad
CONCEPT STONE - producent Gardenia Orchidea
FLASH - producent Grupa Paradyż
INTERO - producent Grupa Paradyż
LOFT BRICK – producent Cerrad
MALOLI - producent Grupa Paradyż
METALLIC ILLUSION - producent V&B Fliesen GmbH
MONOCHROME MAGIC – producent V&B Fliesen GmbH
ORIGAMI DUNE - marka Opoczno
URBAN - producent Cerrad


Kolekcje nagrodzone tytułem PERŁA CERAMIKI PROJEKTANTÓW – użytkowników CAD Decor 2015:

ALL IN WHITE  - producent Grupa Tubądzin
CONCEPT STONE - producent Gardenia Orchidea
METALLIC ILLUSION - producent V&B Fliesen GmbH

Podczas Gali ogłoszono również wyniki konkursu dla architektów i projektantów wnętrz – użytkowników programu CAD Decor, zorganizowanego w ramach PEREŁ CERAMIKI UE 2015 przez redakcję kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” wspólnie z firmą CAD Projekt K&A. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu maksymalnie 3 projektów dowolnego wnętrza, elewacji  lub miejsca na zewnątrz obiektu z wykorzystaniem płytek ceramicznych nagrodzonych tytułem Perła Ceramiki UE 2015, Perła Ceramiki Dystrybutorów 2015 bądź Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2015 oraz okapu Amelie Premium firmy Elica. Jury tego konkursu przyznało I i II nagrodę oraz dwa wyróżnienia. Uroczysta Gala zakończyła się bankietem podczas którego była okazja do rozmów i nawiązywania kontaktów.

Laureaci konkursu dla architektów i projektantów wnętrz – użytkowników programu CAD Decor:
- I nagroda: Hanna Szczypińska, Biuro Projektowania Wnętrz – Hanna Szczypińska, Ruda Śląska;
- II nagroda: Renata Modrzyńska-Kasiak i Małgorzata Piasecka, Artdom, Pracownia Projektowa, Mława;
- wyróżnienia: Joanna Dzierżyńska, Aparicium Studio, Mińsk Maz.  i  Izabela Piotrowska, RBM F.H.U. Anna Ratajczyk, Raduń.

 

Wszystkie kolekcje płytek, które otrzymały tytuły: Perła Ceramiki UE 2015, Perła Ceramiki Dystrybutorów 2015
i Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2015, oznaczone są w salonach sprzedaży specjalnymi naklejkami:

  

 

Szukajcie płytek z tymi znakami!


PERŁY CERAMIKI TO SYNONIM DOBREJ MARKI

 

Organizowany od dwunastu lat konkurs PERŁY CERAMIKI UE to jedno z najważniejszych przedsięwzięć promujących  płytki ceramiczne w Polsce. Od początku cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem polskich oraz  zagranicznych producentów płytek ceramicznych. Zaś nominacje i nagrody przyznane w konkursie są doskonałą rekomendacją dla klientów. Dla producentów, dystrybutorów i sprzedawców  płytek jest doskonałym narzędziem marketingowym oraz wsparciem sprzedaży.
 Konkurs PERŁY CERAMIKI UE składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap, to trzy równorzędne edycje, w których jury złożone z osób zawodowo związanych z projektowaniem wnętrz, wzornictwem i architekturą oraz przedstawicieli redakcji nominuje kolekcje płytek do kolejnego etapu konkursu PERŁY CERAMIKI UE, a architekci i projektanci wybierają spośród nich drogą głosowania Perły  Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor. Natomiast w drugim etapie jury konkursu z nominowanych kolekcji wybiera Perły Ceramiki UE, a jury składające się z przedstawicieli liczących się na rynku firm sprzedających płytki ceramiczne - Perły Ceramiki Dystrybutorów. Nagradzane są też najciekawsze projekty z zastosowaniem kolekcji uhonorowanych tytułem: Perła Ceramiki UE;  Perła Ceramiki Dystrybutorów oraz Perła  Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor.

 

Wokół Płytek Ceramicznych
Kwartalnik "Wokół Płytek Ceramicznych" - profesjonalne czasopismo o rynku płytek ceramicznych, technologiach ich produkcji, układaniu oraz prawidłowym stosowaniu. Skierowane jest do architektów, projektantów i wykonawców okładzin ceramicznych, producentów płytek ceramicznych, wyrobów chemii budowlanej i akcesoriów do układania płytek, inwestorów, dystrybutorów i sprzedawców oraz wszystkich zainteresowanych nowoczesnym wzornictwem i profesjonalnym wykonaniem okładzin ceramicznych. Od 10 lat organizuje prestiżowy konkurs PERŁY CERAMIKI UE, którego celem jest wyłonienie i nagrodzenie kolekcji płytek dostępnych na polskim rynku, wyróżniających się wzornictwem i kolorystyką, bogactwem elementów dekoracyjnych i formatów, produkowanych według najnowocześniejszych technologii, zgodnie z trendami światowymi.
"Wokół Płytek Ceramicznych"
ul. Świętokrzyska 14 A, 00-950 Warszawa, skr. poczt. 1004
tel./fax: (0 22) 827 52 55, 826 20 27
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.