Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 2/2022 
(Kwiecień - Czerwiec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 2/2022, w którym znajdują się m.in. wyniki I edycji konkursu „Perły Ceramiki UE 2022”; wywiad z Filipem Cegłowskim, Group Chief Commercial Officer, Grupa Cerrad; artykuły dotyczące produkcji płytek ceramicznych w I kwartale 2022 r.; eksportu hiszpańskich płytek; zasad doboru kleju do przyklejania płytek ceramicznych; reklamacji odcieni barwy; a także sztuki budowlanej oraz przygotowań do wykonywania prac w łazienkach w ramach cyklu DNA GLAZURNIKA.

 

 

„Konkurs dla architektów i projektantów wnętrz...”

Na początku grudnia br. wystartowała kolejna edycja „Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz” organizowanego przez firmę CAD Projekt K&A i kwartalnik „Wokół Płytek Ceramicznych”, który jest skierowany do użytkowników oprogramowania autorstwa CAD Projekt K&A . Tegoroczna edycja konkursu, organizowana jak zwykle w ramach PEREŁ CERAMIKI UE,  zyskała nowego Partnera – firmę Elica oraz dodatkową nagrodę główną. Organizatorzy na projekty czekają do 18 stycznia 2016 r., a łączna pula nagród to 17 tysięcy złotych.

 „Konkurs dla architektów i projektantów wnętrz - użytkowników CAD Decor”  podzielono na dwa etapy.
W pierwszym etapie były trzy głosowania na najpiękniejsze płytki ceramiczne nominowane w trzech edycjach konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2015. Architekci i projektanci wybierali „Perły Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2015” po jednej z każdej edycji. W tym roku równorzędne tytuły „Perła Ceramiki Projektantów - użytkowników CAD Decor 2015” otrzymały kolekcje: Concept Stone (Gardenia Orchidea); All in White (Grupa Tubądzin) oraz Metallic Illusion (V&B Fliesen GmbH).

Drugi etap, trwający od 3 grudnia 2015 r. do 18 stycznia 2016 r. polega na przygotowaniu projektu dowolnego wnętrza, elewacji lub miejsca na zewnątrz budynku, z zastosowaniem przynajmniej jednej kolekcji płytek ceramicznych nagrodzonych w konkursie PERŁY CERAMIKI UE 2015 tytułem „Perła Ceramiki UE 2015”, „Perła Ceramiki Dystrybutorów 2015” i „Perła Ceramiki Projektantów - użytkowników CAD Decor 2015” oraz przynajmniej jednego produktu z katalogu Premium firmy Elica (Partnera konkursu). Kolekcje nagrodzone tymi tytułami udostępniono w bazie „Perły Ceramiki UE 2015”, dołączanej do programów CAD Decor PRO, CAD Decor oraz CAD Kuchnie z Modułem Projektowania Płytek Ceramicznych, oraz  na stronie internetowejfirmy CAD Decor K&A. Bazę modeli 3D firmy Elica i dowolny produkt z katalogu Premium, znajduje się również   na stronie internetowej firmy CAD Decor oraz w programach CAD Decor PRO i CAD Kuchnie. Niżej zaprezentowano projekt, który zdobył nagrodę główną w zeszłorocznej edycji „Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz...”. Jego autorką jest Ewa Orlicka.

 

Wymagania techniczne projektów konkursowych:
• maksymalnie 6 ilustracji (wizualizacji);
• zwymiarowany widok z góry całego projektu oraz widoki ścian lub zwymiarowane rzuty ścian;
• wyżej wspomniane rzuty i wizualizacje w formacie jpg, tiff lub pdf, waga pojedynczego pliku – maksymalnie 5 MB, minimalna rozdzielczość 1920x1080 - Full HD;
• opis projektu do 2500 znaków zawierający: szczegółowe informacje na temat zastosowanej/ych płytek, nazwę kolekcji oraz producenta/marki, zastosowane formaty i kolory płytek, a także wskazanie miejsca użycia płytek w projekcie; wskazanie produktu z bazy modeli 3D firmy Elica z katalogu Premium i jego umiejscowienia w projekcie.

Projekty można przesyłać do 18 stycznia 2016 r. wyłącznie pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 projekty.

Nagrody w „Konkursie dla architektów i projektantów wnętrz...” :
• nagroda główna: 4000 zł oraz bon o wartości 3000 zł do wykorzystania na zakup aplikacji lub usług w CAD Projekt K&A oraz okap Amélie Premium o wartości 4499 zł firmy Elica;
• nagroda druga: 2000 zł oraz dwudniowe szkolenie z obsługi narzędzi CAD Projekt K&A (w siedzibie firmy);
• nagroda trzecia: 1000 zł oraz jednodniowe szkolenie z obsługi narzędzi CAD Projekt K&A (w siedzibie firmy).

 

Regulamin "Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz – użytkowników programów CAD Decor 2015".

 

Zapoznaj się z innymi projektami i prezentacją poprzedniej edycji Konkursu.