Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 3/2023 
(Lipiec - Wrzesień
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 3/2023, w którym znajdują się m.in. wyniki II edycji konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; dane dotyczące produkcji i sprzedaży płytek ceramicznych w I półroczu br. w Polsce; ocena wpływu importu płytek ceramicznych z Indii na polski rynek; opis nowości w technice dekoracji płytek; wyniki kontroli płytek ceramicznych prowadzone przez organy nadzoru budowlanego; a także artykuły o montażu okładzin oraz o środkach do gruntowania podłoża pod okładziny pod płytki ceramiczne.

 

 

Konkurs PERŁY CERAMIKI UE 2015 – III edycja już rozstrzygnięta

6 listopada br. odbyło się posiedzenie jury III ostatniej edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2015. Nominowano 8 kolekcji płytek ceramicznych do tytułu „Perła Ceramiki UE 2015”, „Perła Ceramiki Dystrybutorów 2015” oraz „Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2015”. Konkurs organizowany jest od przeszło 10 lat przez redakcję kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych”, a jego celem jest promocja kolekcji płytek ceramicznych dostępnych na polskim rynku, które wyróżniają się wzornictwem i parametrami technicznymi. W tym roku odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki, Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) oraz Polskiego Stowarzyszenia Projektantów Wnętrz (PSPW).

 Kolekcje nominowane w III edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2015:
Klasa standard
Kategoria - płytki ścienne
Emilly - producent Grupa Paradyż
Vega – marka Ceramika Końskie
Kategoria - płytki uniwersalne
Moonrise – marka Ceramstic

 Klasa premium
Kategoria - płytki ścienne
Monochrome Magic – producent V&B Fliesen GmbH
Kategoria - płytki podłogowe
Siena 40 x 81 x 2 - producent StarGres
Kategoria - płytki na ściany i podłogi
Ego – marka Ceramstic
Kategoria - płytki uniwersalne
Metallic Illusion - producent V&B Fliesen GmbH
Kategoria - płytki do zastosowania specjalnego
Timber Glass – producent Glassdex

Zobacz galerię


Płytki zgłoszone do III edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2015, to kolekcje stonowane kolorystycznie w większości imitujące naturę: beton; piaskowiec; granit; metal i drewno. Na ich tle w klasie Premium wyróżniła się czarno-biała kolekcja Monochrome Magic firmy V&B Fliesen GmbH, którą jurorzy ocenili najwyżej za: format – 40 x 120 i 30 x 60 cm; dekor przypominający rybią łuskę oraz powierzchnię ułatwiającą czyszczenie powierzchni Ceramicplus. Druga kolekcja Metallic Illusion tego samego producenta również dostała maksymalna ocenę. Zachwyciła jurorów modną obecnie inspiracją betonem i przetarciami przypominającymi skorodowany metal. Bardzo dobrze oceniono też formaty kolekcji, w tym 60 x 120 cm. W klasie Standard najwyżej oceniono kolekcję Emilly Grupy Paradyż. Jest to kolekcja inspirowana piaskowcem, która zwróciła uwagę jurorów kolorystyką i dekorami strukturalnymi – geometrycznymi i przypominającymi fale piasku.
Nominowane kolekcje w poszczególnych edycjach konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2015 są oznaczone w salonach sprzedaży specjalną nalepką: „Wyrób nominowany w konkursie PERŁY CERAMIKI UE 2015”.
SZUKAJCIE PŁYTEK Z TYM ZNAKIEM!