Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2023 
(Styczeń - Marzec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 1/2023, w którym znajdują się m.in. wyniki konkursu „Perły Ceramiki UE 2022”; polski rynek płytek ceramicznych w ocenie producentów, importerów i dystrybutorów; omówienie najważniejsze problemów branży płytek ceramicznych oraz działania podejmowane przez Polską Unię Ceramiczną; produkcja i sprzedaż płytek i zapraw murarskich w 2022 r.; import płytek do Polski; a także artykuł dotyczący okładzin ceramicznych i hydroizolacyjnych w przelewach basenów.

 

 

Płytki All in White nagrodzone „Perłą Ceramiki Projektantów-użytkowników CAD Decor 2015”

W połowie września zakończyło się II głosowanie architektów i projektantów na najpiękniejszą kolekcję płytek ceramicznych. Tytuł  „Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2015” uzyskała kolekcja All in White Grupy Tubądzin.

Głosowanie na najpiękniejsze płytki odbywało się w ramach „Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz – użytkowników CAD Decor i CAD Decor PRO”, organizowanego wspólnie przez  redakcję kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” i firmę CAD Projekt K&A przy okazji PEREŁ CERAMIKI UE 2015. Głosujący mogli wybrać 1 z 12 kolekcji płytek ceramicznych nominowanych w II edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2015. Faktura, łagodne linie, czystość i spokój z naturą w tle to cechy, których potrzebuje każda łazienka. Wśród takich kolorów i pejzaży każdy wypocznie i wyciszy się po najcięższym dniu. Ulubiony zestaw projektantów! – tak uzasadniła swój wybór projektantka Aleksandra Jurczyk (Archidra). Spośród głosujących na kolekcję All in White redakcja kwartalnika wybrała jedną osobę, która zaprezentuje bezpłatnie swój projekt na łamach czasopisma, jest nią Ewa Szymczak z biura projektowego „Patio”, Komorniki.
Kolekcje nominowane w  II edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2015  można obejrzeć na www.plytkiceramiczne.info.pl w zakładce PERŁY CERAMIKI UE 2015 bądź pobrać specjalną bazę płytek Perły Ceramiki 2015 II ze strony firmy CAD Projekt K&A. Kolekcje zostały też zaprezentowane w numerze 3/2015 kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych”.
Przypominamy, że przed nami jeszcze trzecie ostatnie głosowanie na „Perłę Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2015”, które odbędzie się w listopadzie, a potem II część „Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz – użytkowników CAD Decor i CAD Decor PRO” na przełomie grudnia i stycznia. Uczestnicy będą mieli za zadanie wykonanie projektu dowolnego wnętrza, elewacji lub miejsca na zewnątrz budynku z zastosowaniem przynajmniej jednej kolekcji płytek ceramicznych nagrodzonych w konkursie PERŁY CERAMIKI UE 2015 tytułem Perła Ceramiki UE 2015, Perła Ceramiki Dystrybutorów 2015 oraz Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2015. Organizatorzy konkursu przygotowali atrakcyjne nagrody.

Dziękujemy wszystkim za oddane głosy i zapraszamy do udziału w trzecim głosowaniu.