Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 3/2021 
(Lipiec - Wrzesień
)

Zapraszamy do lektury nr 3/2021 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych". Znajdziecie w nim Państwo prezentacje kolekcji nominowanych w II edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2021, artykuł o rynku płytek w I półroczu 2021 r., a także przeczytacie o zasadach układania płytek wielkoformatowych. Życzymy ciekawej lektury!  

 

 

Targi BUDMA 2015

Tegoroczne targi odbędą się 10-13 marca 2015 r. kolejny raz pod nową rozszerzoną nazwą – Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2015. W tym roku ważnym projektem, wpisującym się w konwencję targów jest konkurs dla uczelni architektonicznych z całego kraju pt. „Szkice architektoniczne”.

 Konkurs rozpoczął się 1 grudnia 2014 r. i potrwa do 25 lutego br. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas ostatniego dnia targów, a najlepsze prace będzie można obejrzeć na specjalnej wystawie w trakcie ich trwania. Organizatorem konkursu są Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Izba Architektów RP - Patron Honorowy targów BUDMA 2015
Gościem specjalnym marcowych targów będzie Alberto Veiga z pracowni Studio Barozzi Veiga, która zrealizowała nowy gmach Filharmonii Szczecińskiej. Na swoim koncie ma również takie realizacje jak Audytorium i Pałac Kongresowy Infanta Doña Elena w Águilas, czy też niezwykle efektowne Konsorcjum Winiarskie Ribera del Duero położone w historycznym zakątku regionu Burgos w Hiszpanii.
Gratką dla studentów architektury z pewnością będzie również możliwość dyskusji z przedstawicielem „młodej generacji” architektów, Przemysławem Łukasikiem, słynącego z niestandardowych rozwiązań i bezpretensjonalnego podejścia, autora bodaj najbardziej znanego domu w Polsce – Bolko Loftu, pozostającego w awangardzie współczesnej architektury.
Podczas targów budownictwa BUDMA 2015 będzie też można m.in. poznać najnowsze propozycje producentów stolarki otworowej. Nie zabraknie  nowości, dedykowanych szczególnie budownictwu energooszczędnemu. Firmy pokażą swoje rozwiązania i systemy w znacznym stopniu niwelujące efekt „ucieczki” ciepła - wszystko po to aby nie tylko sprostać unijnym wymogom, ale też w znacznym stopniu przyczynić się i do ochrony środowiska. Ciekawie zapowiadają się również prezentacje stolarki otworowej w ramach specjalnego projektu „Strada di Architettura”, czyli specjalnej ścieżki zwiedzania, na której eksponowane będą produkty wyróżniające się pod względem jakości, funkcjonalności, ale przede wszystkim właśnie designu. Zwiedzający targi będą podziwiać prawdziwe perły designu stolarki otworowej - eleganckie okna, drzwi, balustrady, markizy i bramy.