Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 3/2021 
(Lipiec - Wrzesień
)

Zapraszamy do lektury nr 3/2021 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych". Znajdziecie w nim Państwo prezentacje kolekcji nominowanych w II edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2021, artykuł o rynku płytek w I półroczu 2021 r., a także przeczytacie o zasadach układania płytek wielkoformatowych. Życzymy ciekawej lektury!  

 

 

Zbliżające się targi CEVISAMA 2015

 

Trwają przygotowania do kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek, Kuchni oraz Kamienia Naturalnego, Szkliw, Fryt i Surowców dla Przemysłu Ceramicznego CEVISAMA, które odbędą się w Walencji 9–13 lutego 2015 r. Impreza ta stanowi doskonały przegląd aktualnej oferty rynkowej i prezentuje nowości dotyczące płytek ceramicznych, kamienia naturalnego, wyposażenia łazienek oraz fryt, emalii i barwników.

 W odpowiedzi na postulaty wielu wystawców (tak wynika z ankiety przeprowadzonej przez ASCER – Stowarzyszenie Hiszpańskich Producentów Płytek Ceramicznych wśród swoich członków) w przyszłym roku wydłużono czas trwania targów w Walencji z czterech do pięciu dni. Jak podkreśliła Carmen Alvarez, dyrektor targów CEVISAMA 2015 – zdaniem przedstawicieli wielu hiszpańskich producentów płytek ceramicznych targi powinny odbywać się od poniedziałku do piątku, ponieważ może to wpłynąć na zwiększenie liczby odwiedzających oraz potencjalny wzrost obrotów wystawców. Na dwa miesiące przed inauguracją CEVISAMY organizatorzy informują, że prawie cała powierzchnia jest zajęta. W Walencji będzie można oglądać produkty wielu czołowych hiszpańskich producentów. Na liście przyszłorocznych wystawców znajdują się m.in. Grespania, Pamesa, Venus, Aparici, Roca, Keraben, Ceracasa, Azteca, Natucer, Peronda, Emigres, Vives. Będą też m.in. firmy z Włoch, Chin, Indii, Egiptu, Grecji, Turcji. W Walencji ponownie swoje oferty prezentować będą też firmy z Polski: Alfa-Cer Wiesław Kwiatkowski oraz Grupa Końskie.