Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 3/2023 
(Lipiec - Wrzesień
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 3/2023, w którym znajdują się m.in. wyniki II edycji konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; dane dotyczące produkcji i sprzedaży płytek ceramicznych w I półroczu br. w Polsce; ocena wpływu importu płytek ceramicznych z Indii na polski rynek; opis nowości w technice dekoracji płytek; wyniki kontroli płytek ceramicznych prowadzone przez organy nadzoru budowlanego; a także artykuły o montażu okładzin oraz o środkach do gruntowania podłoża pod okładziny pod płytki ceramiczne.

 

 

Płytki Opoczno GEOMETRIC GAME zdobyły Perłę Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor

W trzecim, ostatnim w tym roku głosowaniu architektów i projektantów wnętrz na najpiękniejsze płytki ceramiczne zwyciężyła kolekcja marki Opoczno. Płytki GEOMETRIC GAME otrzymały zaszczytny tytuł „Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2014”. Głosowanie zorganizowane było w ramach konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2014.

„Perły Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor” przyznawane są przez użytkowników programów CAD Decor PRO, CAD Decor oraz CAD Kuchnie z Modułem do Projektowania Płytek, od trzech lat. Głosowania (trzy w każdym roku) odbywają się w ramach, organizowanego przez redakcję kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych wspólnie z firmą CAD Projekt K&A, konkursu PERŁY CERAMIKI UE oraz specjalnego „Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz - użytkowników CAD Decor”.

Płytki Opoczno GEOMETRIC GAME
W trzecim, ostatnim w tym roku głosowaniu użytkownicy programów CAD Decor PRO, CAD Decor oraz CAD Kuchnie z Modułem do Projektowania Płytek wybierali swoje ulubione płytki spośród 13 kolekcji płytek ceramicznych nominowanych w III edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2014. Najwięcej głosów zdobyła kolekcja GEOMETRIC GAME marki Opoczno, otrzymując tym samym zaszczytny tytuł „Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2014”.

GEOMETRIC GAME to płytki ścienne o wymiarach 25x75 cm przeznaczone są głównie do łazienek, salonów kąpielowych czy kuchni. Kolekcja utrzymana jest w chłodnej, zimowej kolorystyce. Płytki podstawowe dostępne w wersji gładkiej lub strukturalnej są jasnoszare, natomiast nietuzinkowy dekor z motywem trójkątów łączy odcienie szarości i niebieskiego. „Kolekcja jest przepiękna i przemyślana. Uwagę zwraca niebanalna kolorystyka, świetna gra geometryczna figur i faktur. Zachwyca dekor z motywem trójkąta, zmieniający barwę w zależności od kąta padania światła oraz strukturalne inserto przypominające przestrzenne kompozycje origami. Płytki dają duże możliwości tworzenia atrakcyjnych wnętrz i co istotne mają atrakcyjną cenę.”– tak o kolekcji powiedziała arch. Magdalena Kaliszuk-Barańska, przewodnicząca jury PEREŁ CERAMIKI UE 2014.

Tradycyjnie, spośród osób głosujących redakcja kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” wybrała jedną osobę, która będzie mogła bezpłatnie zaprezentować swój projekt na łamach czasopisma. Jest nią p. Renata Mazur (MRdesign) z Grodziska Wielkopolskiego. Przypominamy, że wszystkie osoby biorące udział w głosowaniu mogą bezpłatnie opublikować wizytówki swoich firm na naszej stronie internetowej w zakładce „Projektanci i architekci współpracujący z redakcją”. www.plytkiceramiczne.info.pl  

Perły projektantów
W tegorocznej edycji PEREŁ CERAMIKI UE 2014 tytuły „Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2014” zdobyły ponadto kolekcja FORMWORK włoskiej fabryki Cerdisa (Ricchetti Group) oraz kolekcja livingSTONE Grupy Tubądzin.

Konkurs dla architektów
Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo we wszystkich trzech głosowaniach na najpiękniejsze płytki ceramiczne i zapraszamy serdecznie do przesyłania swoich projektów na „Konkurs dla architektów i projektantów wnętrz – użytkowników CAD Decor”, który rozpoczął się 10 grudnia br.

10.12.2014 r.