Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2023 
(Styczeń - Marzec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 1/2023, w którym znajdują się m.in. wyniki konkursu „Perły Ceramiki UE 2022”; polski rynek płytek ceramicznych w ocenie producentów, importerów i dystrybutorów; omówienie najważniejsze problemów branży płytek ceramicznych oraz działania podejmowane przez Polską Unię Ceramiczną; produkcja i sprzedaż płytek i zapraw murarskich w 2022 r.; import płytek do Polski; a także artykuł dotyczący okładzin ceramicznych i hydroizolacyjnych w przelewach basenów.

 

 

Prezydent Bronisław Komorowski z wizytą w Ceramice Paradyż

10 października br. ze specjalną wizytą do Ceramiki Paradyż Sp. z o.o. w Tomaszowie Mazowieckim przybył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Ceramika Paradyż w tym roku obchodzi swoje 25-lecie i jak podkreślił Prezydent stanowi przykład przedsiębiorstwa, które umiejętnie wykorzystało ten czas.

Prezydent Bronisław Komorowski wraz zaproszonymi gośćmi: przedstawicielami Kancelarii Prezydenta RP oraz przedstawicielami lokalnych władz samorządowych, zwiedził zakład Ceramiki Paradyż w Tomaszowie Mazowieckim. Była to okazja do podsumowania 25 lat polskiej demokracji, jak również istnienia Ceramiki Paradyż, która powstała w sierpniu 1989 r. czyli dwa miesiące po pierwszych wolnych wyborach. 

W swoim przemówieniu Stanisław Tępiński, Współwłaściciel i Założyciel Ceramiki Paradyż, przypomniał historię firmy, która z rzemieślniczego przedsiębiorstwa, produkującego jedną paletę płytek dziennie, rozwinęła się do prężnie działającej spółki z pięcioma fabrykami, wyposażonymi w nowoczesny i zaawansowany park maszynowy. Istotą działalności od początków istnienia był unikatowy design produktów w połączeniu z ich wysoką jakością, rzetelność oraz dbałość o klienta i pracownika. Dziś po 25 latach aktywności, Ceramika Paradyż jest jednym z liderów w branży płytek ceramicznych. Aktualnie w ofercie firmy znajduje się ponad 3 tys. pozycji, które dostępne są w ramach trzech marek produktowych (Paradyż, My Way by Paradyż Group, Kwadro Ceramika). W ubiegłym roku 36% przychodów firmy zostało wygenerowanych przez eksport do prawie 40 krajów świata, a globalna sprzedaż przez ostatnią dekadę zwiększyła się aż dwukrotnie, osiągając rocznie ponad 700 mln złotych. Obecnie Firma buduje w Tomaszowie Mazowieckim nowoczesne Centrum Handlowo-Logistyczne, które zostanie uruchomione w drugim kwartale 2015 r.

Podczas wizyty w Ceramice Paradyż Prezydent Bronisław Komorowski podkreślił, iż w ramach odzyskanej przez Polaków wolności jest coraz więcej przestrzeni dla wolnej gospodarki, mądrze zagospodarowywanej, co widać na przykładzie Ceramiki Paradyż. Docenił również wkład firmy w budowanie sukcesu gospodarczego oraz zwrócił uwagę na zaangażowanie samorządowców, którzy stworzyli odpowiednie warunki do inwestowania i dalszego rozwoju polskiej przedsiębiorczości. Prezydent – zwiedzając zakład produkcyjny „Tomaszów 2” – własnoręcznie przedrukował na płytce ceramicznej logo „25 lat wolności” i odebrał z rąk Stanisława Tępińskiego, Współwłaściciela i Założyciela firmy – okolicznościową płytkę, na której znalazły się logotypy „25 lat wolności i 25 lat Ceramiki Paradyż”, mające podkreślić tegoroczną, wyjątkową rocznicę.