Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 4/2023 
(Październik - Grudzień
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 4/2023, w którym znajdują się m.in. wyniki III edycji konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; artykuł o największych wyzwaniach stojących przed branżą ceramiczną; dane dotyczące: eksportu płytek z Polski, eksportu z Indii oraz światowej produkcji płytek ceramicznych; wywiad z Mariuszem Szpakiem, prezesem zarządu spółki Dunin; wywiad z Sebastianem Kożuchowskim, dyrektorem generalnym Stargres, Grupa Końskie; a także omówienie uzasadnionych i urojonych przyczyn reklamacji płytek ceramicznych oraz opis procesu adaptacji starej, zabytkowej księgarni z wykorzystaniem współczesnych płytek ceramicznych.

 

 

Strefa Projektanta na Łódź Design Festival 2014

W tym roku międzynarodowy Łódź Design Festival 2014 odbywa się 9-12 października pod hasłem New Brave World. Festiwal co roku przyciąga więcej fanów, nie tylko wyjątkową lokalizacją i wystawami, ale także licznymi warsztatami, spotkaniami z międzynarodowymi sławami designu oraz nietypowym podejściem do zagadnienia projektowania i szeroko pojętej kreacji. Firma CAD Projekt K&A będzie tam po raz trzeci jako współorganizator Strefy Projektanta.

 

W Programie Głównym tegorocznego festiwalu zostanie pokazanych kilka różnorodnych projektów zainspirowanych hasłem Brave New World, od wielu miesięcy przygotowywanych specjalnie na tę okazję. Swoją interpretację hasła przewodniego zaprezentują m.in.: Daniel Charny, Charlie Koolhas, Grupa Projektowa Tabanda, Dennis Elbers i Sven Ehmann oraz Kolektyw pan Generator. Ponadto w tym roku Łódź Design Festival stawia przede wszystkim na interaktywność, proponując ciekawe projekty i wystawy: Strefa Testów przygotowana przez grupę projektową TABANDA, projekt RESOLUTE - DESIGN CHANGES autorstwa Dennis Elbers i Sven Ehmann, instalacja City Lust autorstwa Charlie Koolhas, wystawa Bravos Juli Capeli. ŁDF to również wydarzenia towarzyszące, takie jak konkurs make me! oraz must have.

 

Dla dzieci organizatorzy przygotowali cykl warsztatów i spacerów Edukreacja oraz edukacyjną bawialnię Paradyżowa Kraina, zorganizowaną przez Mecenasa festiwalu – firmę Ceramika Paradyż. Więcej informacji o festiwalu i zasady rejestracji znajdą Państwo na stronie organizatora. 

 

Łódź Design Festival 2014 to również już trzecia edycja Strefy Projektanta. Firma CAD Projekt K&A wspólnie z organizatorami festiwalu zainicjowała jej powstanie w 2012 r. Jest to projekt, który już na stałe wpisał się w harmonogram Łódź Design Festival. Tegoroczna edycja Strefy to okazja aby wspólnie z gośćmi festiwalu zastanowić się nad odpowiedzią na pytanie: „Jaka jest rola projektanta”? CAD Projekt K&Azaprasza serdecznie na stoisko produktowe i mini-prezentacje w Strefie Projektanta (9-12.10.2014) oraz na główny wykład „Projektowanie z CAD Decor PRO w nowym, mobilnym świecie" w sobotę 11.10 o godz. 16.00. Podobnie jak w zeszłym roku, na stoisku produktowym firmy i podczas wykładu będą losowane programy CAD Decor PRO!