Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2023 
(Styczeń - Marzec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 1/2023, w którym znajdują się m.in. wyniki konkursu „Perły Ceramiki UE 2022”; polski rynek płytek ceramicznych w ocenie producentów, importerów i dystrybutorów; omówienie najważniejsze problemów branży płytek ceramicznych oraz działania podejmowane przez Polską Unię Ceramiczną; produkcja i sprzedaż płytek i zapraw murarskich w 2022 r.; import płytek do Polski; a także artykuł dotyczący okładzin ceramicznych i hydroizolacyjnych w przelewach basenów.

 

 

XAAR wprowadza na rynek ceramiczną głowicę drukującą All New Xaar 1002

W marcu br. Xaar, światowy lider technologii druku atramentowego, wprowadził na rynek nową głowicę do zdobienia płytek ceramicznych - All New Xaar 1002.

Głowica All New Xaar 1002 zapewnia jednolitość kropel oraz taką precyzję ich umieszczania, która pozwala uzyskać doskonałą jakość druku i pozwala perfekcyjnie odtworzyć na płytkach naturalne materiały (m.in. drewno, kamienie naturalne).

Na rynku dostępne są dwie wersje głowic Xaar 1002: GS6 oraz GS12. W All New Xaar 1002, podobnie jak w głowicy Xaar 1001, zastosowano TF Technology™ w połączeniu z architekturą Hybrid Side-Shooter™ Xaar; jest to jedyny system recyrkulacji, który gwarantuje maksymalizację mocy produkcyjnych. Natomiast udoskonalono elektroniczny interfejs i skrócono czas ustawiania parametrów.

Xaar 1002 to głowica uniwersalna, która może pracować z cieczami o różnej lepkości, przy czym zachowuje kompatybilność z głowicą Xaar 1001. W przypadku Xaar 1002 dostępnych jest wiele elementów systemowych, w tym nowe HPC3 (slimline), XUSB oraz Xaar Hydra. Zostały one zaprojektowane z myślą o ułatwieniu konfiguracji, optymalizacji oraz integracji - w celu skrócenia procesu wprowadzania produktów (płytek ceramicznych) na rynek. Jednocześnie, ponieważ głowica Xaar 1002 jest w pełni kompatybilna z drukarkami korzystającymi z Xaar 1001, użytkownicy mogą łatwo dokonać wymiany.

Głowica Xaar 1001 z unikatową technologią recyrkulacji, TF Technology™, rozpoczęła rewolucję w cyfrowym zdobieniu płytek. All New Xaar 1002, z najnowszą opatentowaną (patenty oczekują na zatwierdzenie) technologią, definiuje kolejną generację ceramicznych głowic atramentowych dla branży płytek ceramicznych, ustanawiając najwyższe w świecie poziomy jakości i efektywności produkcji wyrobów ceramicznych - powiedział Richard Barchan, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, Xaar. Nasza decyzja o inwestowaniu 12% dochodu w badania i rozwój oznacza, że nadal będziemy dostarczać najlepszej technologii w zakresie druku atramentowego producentom płytek ceramicznych na całym świecie, zapewniając im korzyści płynące z przewagi konkurencyjnej oraz maksymalny zwrot z inwestycji.

Drukarki do zdobienia płytek ceramicznych z głowicą All New Xaar 1002 są już dostępne w EFI Cretaprint, Hope Ceramics Machinery, KERAjet, Meijia Ceramic Equipment, New King Time Machinery, Intesa-Sacmi, Projecta SITI B&T, SRS oraz TecnoFerrari.

31.03.2014 r.