ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 3/2019 
(Lipiec - Wrzesień
)

Zapraszamy do lektury nr 3/2019 kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych”, w którym znajdziecie Państwo m.in. prezentację kolekcji nominowanych w II edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2019, prezentację klejów żelowych, blok poświęcony Ceramice Paradyż świętującej w tym roku 30 – lecie istnienia, a także nowinki z rynku, artykuły z działu PORADY m.in. o montażu odpływów liniowych oraz warte obejrzenia realizacje. Życzymy ciekawej lektury.

 

 

Warsztaty dla architektów pod hasłem Maciej Zień i Tubądzin Design Days

Image W czerwcu 2013 r. producent płytek ceramicznych Grupa Tubądzin zorganizował cykl spotkań Tubądzin Design Days, dla architektów i projektantów wnętrz oraz dziennikarzy. Podczas imprez można było zobaczyć nowe kolekcje płytek ceramicznych, spotkać się z ich projektantem - Maciejem Zieniem czy obejrzeć pokaz kulinarny Piotra Kucharskiego.

Głównym celem Tubądzin Design Days była prezentacja nowych kolekcji płytek ceramicznych Berlin i Monako, zaprojektowanych przez Macieja Zienia dla marki Tubądzin. Zaproszeni goście, architekci i projektanci oraz dziennikarze, mieli okazję poznać osobiście Macieja Zienia i wymienić się uwagami na temat doświadczeń oraz projektowania, a także uczestniczyć w specjalnych warsztatach z projektantem. – Podczas spotkań z architektami chcę pokazać i opowiedzieć czym kieruję się, projektując płytki. Moje projekty oparte są przede wszystkim na obserwacji otoczenia, szukaniu charakterystycznych elementów, chwytaniu ulotnej atmosfery tych miast-ikon, które są mi bliskie – mówi Maciej Zień. – Czekam na opinie architektów – to dla mnie bardzo cenna wymiana wrażeń. Formuła Tubądzin Design Days jest tak pomyślana, by ta wymiana poglądów i doświadczeń miała szansę zaistnieć między nami. Słucham i wyciągam wnioski – podsumowuje projektant.

Image

Organizatorzy przygotowali ponadto swojego rodzaju kulinarną podróż do miast-inspiracji kolekcji Tubądzin kreacja Maciej Zień. Smaki kuchni japońskiej, niemieckiej, francuskiej i hiszpańskiej prezentował podczas pokazu Piotr Kucharski, zwycięzca konkursu Dzień dobry TVN „Gotuj o wszystko”.
Jednak największą atrakcją wieczoru był konkurs na projekt płytki "Zainspiruj nas. Pokaż się w Bolonii", w którym architekci i projektanci walczyli o nagrodę główną czyli wyjazd na wrześniowe targi Cersaie do Bolonii. Drugą i trzecią nagrodą będzie realizacja projektu w formie deko-obrazu w dużym formacie. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30 czerwca br.

Spotkania pod hasłem "Maciej Zień i Tubądzin Design Days: od Monako po Berlin" odbyły się do tej pory we Wrocławiu, w Gliwicach, Krakowie oraz Warszawie.

Zdjęcia: Grupa Tubądzin