Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2024 
(Styczeń - Marzec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 1/2024, w którym znajdują się m.in. relacja z Gali Laureatów konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; wypowiedzi przedstawicieli producentów, importerów i dystrybutorów płytek ceramicznych podsumowujących wyniki poprzedniego roku, a także artykuły omawiające wyniki rynku płytek w 2023 r.; wywiady : z Romanem Blazickiem- Prezesem Europejskiej Federacji Producentów Płytek Ceramicznych , z Mario Lenzu – Dyrektorem Sprzedaży spółki Colorobbia Polska a także z Barbarą Węgrzyn, współzałożycielką Akademii Dobrego Projektu . W numerze Czytelnicy znajdą także omówienie zagadnień dotyczących gruntowania podłoża pod płytki a także układania płytek na tynkach gipsowych.

 

 

Ostrożny optymizm po XI targach Grupy PSB

Image Na początku kwietnia (11-12.04) br. w Kielcach odbyła się XI edycja targów materiałów budowlanych, organizowanych przez Grupę PSB. Jak wynika z wstępnych podsumowań, liczba i wartość zawartych podczas targów kontraktów, wydaje się być zbliżona do tej sprzed roku. Dlatego też PSB ocenia obecną sytuację rynkowa z optymizmem, ale ostrożnym.

W targach Grupy PSB wzięła udział rekordowa liczba wystawców – 290 firm – producentów wyrobów dla budownictwa i ponad 340 firm - kupców PSB, reprezentujących składy materiałów budowlanych oraz sklepy PSB-Mrówka i PSB-Profi z całego kraju. Łącznie nad szczegółami zawieranych na targach kontraktach pracowało ponad 3500 osób.

Zdaniem organizatorów, liczba i wartość nawiązanych kontaktów biznesowych pozwalają, z dużą dozą sprawdzalności, prognozować sytuację na rynku materiałów budowlanych w II kwartale 2013 r., a nawet w całym sezonie budowlanym. Tegoroczna długa i ciężka zima opóźniła w wielu regionach kraju rozpoczęcie prac budowlanych nawet o 6 tygodni. Aby pomóc inwestorom i wykonawcom odrobić zaległości, w placówkach PSB przygotowano bogatą ofertą handlową, w tym także materiałów dla budownictwa energooszczędnego i ekologicznego.

Niewątpliwą atrakcją XI Targów PSB była próba bicia rekordu Guinnessa w budowie największej na świecie rzeźby z glazury. Przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem i rzeźba przedstawiająca Złotą Koronę (o wysokości i średnicy 3,15 m) - otrzymała certyfikat Guinness World Records i została wpisana do Księgi Guinnessa. Organizatorzy akcji, producent chemii budowlanej firma Selena oraz Grupa PSB zdecydowali, że ceramiczny symbol Kielc stanie przed stadionem klubu piłkarskiego MKS Korona Kielce.

Źródło: Grupa PSB