Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2024 
(Styczeń - Marzec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 1/2024, w którym znajdują się m.in. relacja z Gali Laureatów konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; wypowiedzi przedstawicieli producentów, importerów i dystrybutorów płytek ceramicznych podsumowujących wyniki poprzedniego roku, a także artykuły omawiające wyniki rynku płytek w 2023 r.; wywiady : z Romanem Blazickiem- Prezesem Europejskiej Federacji Producentów Płytek Ceramicznych , z Mario Lenzu – Dyrektorem Sprzedaży spółki Colorobbia Polska a także z Barbarą Węgrzyn, współzałożycielką Akademii Dobrego Projektu . W numerze Czytelnicy znajdą także omówienie zagadnień dotyczących gruntowania podłoża pod płytki a także układania płytek na tynkach gipsowych.

 

 

Czarno-biała łazienka. Kolekcja płytek Opp! marki Ceramstic

Niepowtarzalna łazienka w czarno-białej kolorystyce? Dlaczego nie! Zobaczcie płytki ceramiczne z kolekcji Opp! marki Ceramstic. Składają się na nią wielkoformatowe płytki w białym i czarnym kolorze oraz oryginalne dekory z motywem wielkiego miasta lub wzorami roślinnymi.

Czarno-biała łazienka - klasyka w nowoczesnym wydaniu

Czarno-biała kolorystyka to połączenie, które z upływem lat nie traci na swojej aktualności. Wnętrzom utrzymanym w takich barwach można łatwo nadać niepowtarzalny klimat – wystarczy kilka kolorowych dodatków i nowa aranżacja łazienki gotowa. Ceramstic proponuje nową kolekcję rektyfikowanych płytek ceramicznych Opp! utrzymaną właśnie w biało-czarnych barwach.

Płytki do każdej łazienki

Odpowiednio dobrane kolory i rozmiary płytek ceramicznych spowodują, że nawet niewielka łazienka będzie wydawała się przestronna i nowoczesna. Stosując klasyczne biało-czarne płytki ceramiczne z oryginalnym motywami stworzymy we wnętrzu niepowtarzalny klimat a aranżacja naszej łazienki będzie oryginalna i ponadczasowa. Jak więc stworzyć taką łazienkę? To proste! Wystarczą płytki Opp! z niezwykłymi czarno-białymi dekorami z wielkomiejskimi widokami.

Nowoczesna, industrialna aranżacja łazienki

Na ścianie ułożona jest prostokątna błyszcząca glazura Opp! marki Ceramstic w kolorze białym i czarnym. Natomiast na podłodze – kwadratowa czarna terakota. Takie zestawienie świetnie komponuje się z bielą łazienkowych sprzętów.

Wyjątkowy charakter tej łazienkowej aranżacji nadają niebanalne detale – ścienne dekory oraz dodatki. Uwagę przykuwają dekory Urban tworzące na ścianach łazienki panoramę wielkiego miasta.

Płytki ceramiczne Opp! i dekory serii Urban

Kolekcję Opp! tworzą wielkoformatowe, szkliwione płytki ceramiczne w kolorze białym i czarnym. Płytki są rektyfikowane, dzięki czemu można zastosować minimalne, prawie niewidoczne fugi, uzyskując efekt jednolitej, lśniącej tafli. Płytki ścienne dostępne są w formacie 60x30 cm, natomiast podłogowe 30x30 cm.
Uzupełnieniem kolekcji są oryginalne dekory Urban i Orchid, z efekt trójwymiarowości uzyskanej dzięki specyficznej fakturze płytek. Dekory serii Urban to 4 płytki w formacie 60x30 cm, z rysunkami panoramy miasta. Mogą być one stosowane pojedynczo lub układane w poziome obrazy. Natomiast na serie Orchid: Black i Violet składają się po dwa elementy 60x30 cm z malarskim wzorem czarnej bądź fioletowej orchidei pokrytej grubą warstwą granilii.