Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2023 
(Styczeń - Marzec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 1/2023, w którym znajdują się m.in. wyniki konkursu „Perły Ceramiki UE 2022”; polski rynek płytek ceramicznych w ocenie producentów, importerów i dystrybutorów; omówienie najważniejsze problemów branży płytek ceramicznych oraz działania podejmowane przez Polską Unię Ceramiczną; produkcja i sprzedaż płytek i zapraw murarskich w 2022 r.; import płytek do Polski; a także artykuł dotyczący okładzin ceramicznych i hydroizolacyjnych w przelewach basenów.

 

 

Nowy zarząd w Grupie Paradyż

Od 26 czerwca 2012 r. w Grupie Paradyż jest nowy Zarząd. Członkowie Walnego Zgromadzenia Wspólników spółek Ceramika Paradyż Sp. z o.o. i Paradyż Sp. z o.o. uchwalili, że o interesy firmy zadba prezes oraz trzech wiceprezesów.

Walne Zgromadzenie Wspólników spółek Ceramika Paradyż Sp. z o.o. i Paradyż Sp. z o.o. wybrało 26 czerwca 2012 r. nowe władze Grupy Paradyż. Po upływie kadencji obecnych władz, funkcję Prezesa Zarządu obydwu spółek Grupy przejął pan Łukasz Kardas. Wiceprezesem Zarządu ds. finansów został Paweł Łuczka, a wiceprezesem ds. produkcji - Patryk Tomczyk. Funkcja wiceprezesa ds. handlu z uprawnieniami do zastępowania Prezesa Zarządu przypadła Piotrowi Tokarskiemu. Obaj Wspólnicy pozostali na stanowiskach Członków Zarządu.

Grupa Paradyż chce być liderem w produkcji płytek
Nowy Zarząd będzie kontynuować przyjętą w ostatnich latach strategię. Celem Grupy Paradyż jest zdobycie pozycji lidera w produkcji płytek ceramicznych na rynku europejskim. Firmie zależy na utrzymaniu wzrost przychodów ze sprzedaży płytek w kraju. W najbliższym czasie będzie też rozwijana sieć sprzedaży na strategicznych rynkach eksportowych. Planowane są również kolejne inwestycje w nowoczesne technologie i modernizację zakładów, tak by oferować płytki ceramiczne dobrej jakości i atrakcyjne wzorniczo.