Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 2/2026
(kwiecień-czerwiec)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 2/2026. W numerze: nominacje w I edycji konkursu Perły Ceramiki w nowej odsłonie i pod nazwą PERŁY DESIGNU i INNOWACJI 2026,. a także analiza produkcji płytek ceramicznych i zapraw murarskich w I kwartale br., kilka ważnych informacji o ceramicznym rynku chińskim i właściwościach użytkowych podłogowych płytek wielkoformatorowych. Poza tym wywiady, informacje na temat aktualnych wydarzeń, porady, a także artykuł o renowacji zabytkowych płytek ceramicznych i kilka przykładów historycznych realizacji na przykładzie m in Wrocławia i Warszawy. Zachęcamy do lektury i prenumeraty! Kwartalnik "Wokół Płytek Ceramicznych" to profesjonalne ogólnopolskie czasopismo o rynku płytek ceramicznych, technologiach ich produkcji, układaniu oraz prawidłowym stosowaniu. Skierowane jest do architektów, projektantów i wykonawców okładzin ceramicznych, producentów płytek ceramicznych, wyrobów chemii budowlanej i akcesoriów do układania płytek, inwestorów, dystrybutorów i sprzedawców oraz wszystkich zainteresowanych nowoczesnym wzornictwem i profesjonalnym wykonaniem okładzin ceramicznych.
 
Kwartalnik "Wokół Płytek Ceramicznych" to profesjonalne ogólnopolskie czasopismo o rynku płytek ceramicznych, technologiach ich produkcji, układaniu oraz prawidłowym stosowaniu. Skierowane jest do architektów, projektantów i wykonawców okładzin ceramicznych, producentów płytek ceramicznych, wyrobów chemii budowlanej i akcesoriów do układania płytek, inwestorów, dystrybutorów i sprzedawców oraz wszystkich zainteresowanych nowoczesnym wzornictwem i profesjonalnym wykonaniem okładzin ceramicznych.

Materiały do układania płytek

Natalia Bojda, Pro-One Home

Poszczególne rodzaje płytek różnią się procesem produkcji, typem materiałów zastosowanych do ich wyrobu, parametrami takimi, jak twardość, ścieralność, absorpcja wilgoci, wymiarami, rodzajem powierzchni i przeznaczeniem. Od wymienionych cech zależy dobór materiałów do wykonywania okładzin z płytek ceramicznych, m.in. klejów i zapraw do spoinowania. Dobór płytek zależny jest od rodzaju powierzchni i jej przeznaczenia. Warto zapoznać się z podstawowymi cechami poszczególnych typów płytek. 

Czytaj więcej >>>

Wokół Płytek Ceramicznych nr 4/2020, strona 18-19 (Spis treści >>)