Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 3/2021 
(Lipiec - Wrzesień
)

Zapraszamy do lektury nr 3/2021 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych". Znajdziecie w nim Państwo prezentacje kolekcji nominowanych w II edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2021, artykuł o rynku płytek w I półroczu 2021 r., a także przeczytacie o zasadach układania płytek wielkoformatowych. Życzymy ciekawej lektury!  

 

 

Ceramika Paradyż na Cersaie 2011

Ceramika Paradyż od 2001 r. prezentuje swoją ofertę na odbywających się co roku w Bolonii targach Cersaie, najbardziej prestiżowej imprezie branży płytek ceramicznych i artykułów wyposażenia łazienek. Jest to przegląd najnowszych rozwiązań dotyczących technologii, materiałów i wzornictwa, który wskazuje jednocześnie, co będzie modne w nadchodzącym roku. Weryfikuje też czy nowości przygotowane przez fabryki są zgodne z oczekiwaniami rynku. Podczas  targów Cersaie 2011, które odbyły się w dniach 20-24 września  br.  swoje wyroby prezentowało ponad 700 producentów pytek ceramicznych. Oczywiście nie zabrakło wśród nich Grupy Paradyż z bardzo ciekawie zaaranżowanym stoiskiem targowym /120 m2/.  Postawiono na promocję na arenie międzynarodowej polskiej kultury i tradycji w formie ciekawych elementów rodzimego folkloru. Zwiedzających do obejrzenia stoiska firmy zachęcały nowe aranżacje i produkty inspirowane polską sztuką ludową – a więc wycinanki, pasiaki, hafty, koronki, nasycone niezwykle energetyzującymi barwami. Każdego roku bardzo starannie przygotowujemy się do targów w Bolonii. Największy nacisk kładziemy na ciekawą prezentację szerokiej oferty nowych wzorów, wyprodukowanych przy wykorzystaniu pełnych możliwości technologicznych naszych zakładów produkcyjnych. Innowacyjność w zakresie wzornictwa i nowych sposobów wytwarzania to niewątpliwie nasza przewaga konkurencyjna. Potwierdzają to nasi klienci, którzy odwiedzają nas na CERSAIE i pozytywnie oceniają nasze propozycje produktowe – mówi Paweł Łuczka, Prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż.


Na Cersaie 2011 Grupa Paradyż zaprezentowała w sumie ponad 40 kolekcji, wśród których znalazło się 20 nowości, a wzornictwo było godne najlepszych światowych producentów płytek. Tak duża prezentacja wzorów w dobie kryzysu jest rzadkością – również w porównaniu do prezentacji targowych na innych stoiskach. Pokazano to, co nowego jest już w produkcji, a także kolekcje które pojawią się na  rynku do końca br. Ta ostatnia wymieniona grupa stanowiła 25% oferty zaprezentowanej na targach w Bolonii przez Grupę Paradyż .

Ciekawym rozwiązaniem okazała się kolekcja WOW utrzymana w charakterze folku – typowo wizerunkowy produkt, który był motywem przewodnim stoiska targowego Grupy Paradyż.


Zaproponowano bardzo ciekawe nowe kolekcje marki My Way Paradyż Group inspirowane naturalnym kamieniem oraz drewnem – doskonale wpisujące się w aktualne trendy wzornicze. Dekoracje w większości wykonano z zastosowaniem najnowszej światowej technologii – druku cyfrowego. W ramach propozycji odwzorowujących drewno pokazano trzy nowe wzory desek: Legno Fossile by My Way, Legno Olivo (Bianco i Naturale) by My Way oraz Legno Rusticale by My Way.  Piękne były też rektyfikowane  płytki  doskonale imitujące naturalne kamienie, m. in. kolekcja Calacatta by My Way, Santa Catarina by My Way oraz Crema Marfil by My Way doskonale odwzorowujące marmury, a także Travertino Silver by My Way nawiązujący do ręcznie  polerowanego trawertynu. Płytki z tych kolekcji dostępne są w czterech formatach: 29,8x59,8 cm; 44,8x44,8 cm; 44,8x89,8 cm  i 59,8x59,8 cm.  Ogromne zainteresowanie zwiedzających  wzbudzała kolekcja  płytek ściennych Armonies w formacie 32,5x97,7 cm z reliefem z motywem roślinnym. Bardzo ciekawy   efekt 3D uzyskano wykorzystując oprócz tłoczenia  także druk cyfrowy.
Nowe produkty premium firmy - marka My Way Paradyż Group – umożliwiają dopasowanie kolekcji do każdego stylu domu czy mieszkania. Skierowane są do odbiorców, którzy mają bardzo wysokie wymagania dotyczące wzornictwa płytek ceramicznych. Prezentowane nowości to płytki ceramiczne, gres i mozaiki nawiązujące do włoskich marmurów, odwzorowujące wyrazisty rysunek słojów orzecha, sosny, egzotycznego hebanu czy drzewa oliwnego.

 


 

W tym roku, po raz pierwszy w Bolonii Grupa Paradyż zaprezentowała pocieniane wielkoformatowe  /30x 100 cm/  ścienne płytki ceramiczne  o grubości 7 mm zamiast tradycyjnych 11 cm, m. in. kolekcje Mistere/Mistero, Velatia/Velatio i Armonies. Tego typu produkty mają już w  ofercie prawie wszyscy liczący się na świecie  producenci płytek ceramicznych, a z polskich fabryk Grupa Paradyż wyprodukowała je jako pierwsza. Wytwarzane są wg nowatorskiej technologii i przy zmniejszeniu swojej masy oraz grubości zachowują   parametry tradycyjnych płytek. Kolekcje te to także efekt postawienia na ekologię. Do ich produkcji zużywa się mniej energii i surowców; są też materiałem łatwiejszym w transporcie i magazynowaniu. Nie bez znaczenia jest również fakt, że łatwiej jest układać . To istotna informacja np. dla glazurników.
 
Zainteresowanie prezentowanymi przez Grupę Paradyż  na Cersaie 2011 kolekcjami  było ogromne. Na stoisku można było spotkać dystrybutorów, architektów i projektantów wnętrz m. in z Polski, Włoch, krajów byłego Związku Radzieckiego, Niemiec, Austrii, Francji.  I jak podkreślał Łukasz Kardas, Wiceprezes Zarządu ds. Handlu Spółek Grupy Paradyż podczas tegorocznych targów w Bolonii nawiązano wiele ciekawych kontaktów.