Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2023 
(Styczeń - Marzec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 1/2023, w którym znajdują się m.in. wyniki konkursu „Perły Ceramiki UE 2022”; polski rynek płytek ceramicznych w ocenie producentów, importerów i dystrybutorów; omówienie najważniejsze problemów branży płytek ceramicznych oraz działania podejmowane przez Polską Unię Ceramiczną; produkcja i sprzedaż płytek i zapraw murarskich w 2022 r.; import płytek do Polski; a także artykuł dotyczący okładzin ceramicznych i hydroizolacyjnych w przelewach basenów.

 

 

Płytki Boudoir: luksus i przepych w dobrym stylu

Boudoir to nowa kolekcja płytek ściennych firmy Villeroy & Boch - marki będącej symbolem doskonałego wzornictwa. Charakteryzuje ją klasyczny design, który z pewnością oprze się przemijającym trendom. Kolekcja Boudoir świadomie i otwarcie emanuje przepychem, zachowując jednocześnie umiar i dobry styl.

  vb

Motywy dekoracyjne i barwy kolekcji są oryginalne i niezwykle eleganckie. Oferta obejmuje płytki w kolorach: jedwabista matowa biel, srebrzysta szarość i głęboka czerń. Białe i jasnoszare płytki podstawowe posiadają dekoracyjną fakturę, przypominającą skórę krokodyla. Czarne dekory z wysokim połyskiem ozdobione są delikatnymi, nowoczesnymi wzorami. Najbardziej charakterystycznym elementem kolekcji są płytki dekoracyjne z okrągłym lustrem. Efekt delikatnie popękanej powierzchni sprawia, że w zależności od kąta padania światła zdaje się ono wyglądać za każdym razem inaczej. Reliefy na powierzchni płytek dekoracyjnych dają natomiast wrażenie trójwymiarowej głębi.

W zależności od indywidualnych upodobań każdy z dekorów może być ułożony na dużej powierzchni, zarówno w pionie, jak i w poziomie. Łączenie różnych motywów dekoracyjnych pozwala tworzyć eleganckie i wytworne aranżacje ścienne. Wyrafinowane zdobienia w wyjątkowy sposób podkreślają charakter wnętrza. Dodatkowe możliwości zapewniają dopasowane do dekorów listwy, dostępne w trzech różnych formatach. Zwłaszcza srebrna listwa jest ciekawym elementem wzbogacającym aranżację. Ofertę uzupełniają wysokie cokoły, narożniki cokołu w kolorze srebrnym i czarnym, oraz listwy narożne dostępne we wszystkich kolorach kolekcji.

Boudoir to kolekcja stworzona z myślą o eleganckich pomieszczeniach w budynkach prywatnych, oraz wysokiej klasy obiektach komercyjnych, takich jak hotele, czy restauracje. Płytki ścienne łączące elementy współczesne z klasycznymi, ponadczasowymi motywami, doskonale pasują do łazienek, a także do salonów i sypialni. Boudoir zapewnia projektantom nieograniczone wręcz możliwości indywidualnej aranżacji wnętrz.

Informacje produktowe:
Materiał: Płytki ścienne
Format: 30 x 60 cm
Kolory: Biały, jasnoszary
Powierzchnia:  Jedwabisty mat
Dekory:  Płytki dekoracyjne, 30 x 60 cm, wysoki połysk, trzy motywy do wyboru, kolor czarny
 Listwa dekoracyjna, 15 x 60 cm, wysoki połysk, kolor czarny
 Listwa dekoracyjna, 7.5 x 60 cm, wysoki połyski, kolor czarny 
 Listwa dekoracyjna, 10 x 60 cm, kolor srebrny
Akcesoria: Cokoły, 15 x 60 cm, kolory: czarny oraz srebrny
 Narożniki cokołu, 2 x 15 cm, kolory: czarny oraz srebrny
 Listwy ceramiczne narożne, 1.5 x 30 cm, 1.5 x 60 cm, kolory: biały, jasnoszary, czarny
Rekomendowane
płytki podłogowe:  Cosmic