Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 3/2021 
(Lipiec - Wrzesień
)

Zapraszamy do lektury nr 3/2021 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych". Znajdziecie w nim Państwo prezentacje kolekcji nominowanych w II edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2021, artykuł o rynku płytek w I półroczu 2021 r., a także przeczytacie o zasadach układania płytek wielkoformatowych. Życzymy ciekawej lektury!  

 

 

BIOS - antybakteryjny przełom w płytkach łazienkowych i kuchennych

BIOS

Rewolucyjna płytka antybakteryjna Bios to propozycja dla wszystkich, którzy dbają o higienę i ochronę antybakteryjną w swoim otoczeniu. Dla zapracowanych mam z małymi dziećmi, alergików, przedszkoli, żłobków, szpitali, przychodni, wszystkich miejsc i osób, dla których najważniejsza jest sterylność otoczenia.

Na co dzień zwalczamy miejscowo zarazki za pomocą środków czyszczących, są to jednak działania krótkotrwałe, które nie chronią nas przed nowo powstałymi, szkodliwymi mikroorganizmami. Na płytkach Bios bakterii nie trzeba likwidować, są sterylne nawet jeśli nie będziemy sprzątać wiele dni. Jak to możliwe?

 

Linia płytek Bios powstała w oparciu o naukowe badania prowadzone przez Casalgrande Padana przy współpracy z Departamentem Nauk Biomedycznych, Wydziału Mikrobiologii Uniwersytetu w Modenie i Reggio Emilia we Włoszech.
Do materiału ceramicznego zostały dodane cząsteczki mineralne generujące niezmiernie efektywną reakcję antybakteryjną. Niezwykłą cechą tej serii jest to, że działanie bakteriobójcze nie zmienia się mimo upływu czasu i zużycia materiału, nie jest też zależne od występowania światła. Właściwości antybakteryjne dodatkowo potęguje wilgoć.


Środki dezynfekujące używane na co dzień oddziałują zgodnie z zasadą „natychmiastowego niszczenia”. Jest to bardzo skuteczna metoda, ponieważ mikroby istniejące na powierzchni zostają natychmiast zabite. Metoda ta jednak nie zapobiega powstawaniu nowych bakterii, wystarczy, że ktoś dotknie powierzchni brudnymi rękami i szkodliwe mikroorganizmy zaczynają się od nowa mnożyć. Płytki gresowe Bios zapobiegają rozmnażaniu się szkodliwych bakterii, redukują 99,9% bakterii z 4 głównych szczepów znajdujących się na powierzchni płytki, a odpowiedzialnych za większość infekcji i chorób, szczególnie niebezpiecznych w środowiskach kuchennych, szpitalnych, domowych łazienkach i wszelkich pomieszczeniach wymagających wysokich standardów higienicznych.

BIOS

Płytki gresowe Bios występują w różnych kolorach i formatach, dzięki temu mogą być wykorzystywane również w naszych domach.
Dodatkową zaletą, dotycząca faktu, że cząsteczki antybakteryjne są osadzone w rdzeniu płytki a nie tylko na powierzchni, jest możliwość dostarczania elementów ceramiki Bios w wersji naturalnej, polerowanej lub satynowanej, kompletując zakres oferty będącej w stanie zaspokoić wszystkie wymagania.


Nowa linia antybakteryjnych płytek zaoszczędzi czas, który poświęcamy na sprzątanie, zabezpieczy przed szkodliwymi mikrobami, ochroni nasze dzieci przed zarazkami i da nam pewność, że otoczenie w którym przebywamy jest po prostu czyste.
Bios jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy wymagają maksymalnej ochrony i higienicznej czystości, dlatego przeznaczony jest w szczególności dla alergików, osób z małymi dziećmi, do ośrodków zdrowia, laboratoriów, przedszkoli, szkół, basenów, centrów fitness, szatni, toalet, kuchni, stołówek, kawiarni, restauracji oraz wszędzie tam, gdzie należy zabezpieczyć środowisko pracy i gospodarstwo domowe.
Bios to coś więcej niż płytki, to zaawansowana, certyfikowana technologia chroniona patentem.

Więcej informacji na www.cermag.com.pl