Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 3/2021 
(Lipiec - Wrzesień
)

Zapraszamy do lektury nr 3/2021 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych". Znajdziecie w nim Państwo prezentacje kolekcji nominowanych w II edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2021, artykuł o rynku płytek w I półroczu 2021 r., a także przeczytacie o zasadach układania płytek wielkoformatowych. Życzymy ciekawej lektury!  

 

 

Aleksander Barszcz odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski nadał,  za wieloletnie zasługi dla  rozwoju gospodarczego Polski a w szczególności za całokształt działań na polu przemysłu budowlanego w Polsce Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski Aleksandrowi Barszczowi, dyrektorowi zarządzającemu Sopro Polska Sp. z o.o.  W imieniu Prezydenta aktu dekoracji dokonał Olgierd Dziekoński, Doradca Prezydenta RP,   11 stycznia br. podczas uroczystego otwarcia jubileuszowych targów Budma 2011, z udziałem przedstawicieli , m. in. Prezydenta, parlamentu, rządu oraz władz samorządowych.

Fot. Aleksander Barszcz  odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Fot. Aleksander Barszcz  odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

 Fot. Aleksander Barszcz  odbierający gratulacje od Doradcy Prezydenta RP - Olgierda Dziekońskiego

Fot. Aleksander Barszcz  odbierający gratulacje od Doradcy Prezydenta RP - Olgierda Dziekońskiego

 

Warto przypomnieć, ze Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski - Order ustanowiony w 1921 r. -  nadawany jest za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju, za szczególne zasługi dla umacniania suwerenności i obronności kraju, dla rozwoju gospodarki narodowej, służby publicznej, za wybitną twórczość naukową, literacką i artystyczną, za wybitne zasługi dla rozwoju współpracy Rzeczypospolitej Polskiej z innymi państwami i narodami.

 Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski

 Fot. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski

Spółka Sopro Polska , której dyrektorem zarządzającym jest  Aleksander Barszcz to znany i ceniony producent chemii budowlanej wielokrotnie wyróżniany za osiągnięcia we wdrażaniu nowoczesnych technologii w polskim budownictwie .W  bogatym asortymencie     ma wiele produktów wykorzystujących najnowsze osiągnięcia naukowe. Firma stawia na bardzo dobra jakość wyrobów i profesjonalizm. Skuteczność produktów Sopro została potwierdzona podczas realizacji  i eksploatacji tysięcy obiektów  na całym świecie.

Fotografie Jan Balana