Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 3/2021 
(Lipiec - Wrzesień
)

Zapraszamy do lektury nr 3/2021 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych". Znajdziecie w nim Państwo prezentacje kolekcji nominowanych w II edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2021, artykuł o rynku płytek w I półroczu 2021 r., a także przeczytacie o zasadach układania płytek wielkoformatowych. Życzymy ciekawej lektury!  

 

 

Ceramika Paradyż w setce najcenniejszych polskich marek

Dziennik „Rzeczpospolita” już po raz siódmy opublikował „Ranking Najcenniejszych Polskich Marek 2010”. We współpracy m.in. z agencją badawczą Millward Brown SMG/KRC przygotowane zostało zestawienie wartości marek stworzonych z myślą o polskich konsumentach. W tym prestiżowym gronie - po raz kolejny - znalazła się marka Paradyż.

Analizie poddanych zostało 428 polskich marek, których łączna wartość przekroczyła w tym roku kwotę 60 miliardów złotych, a w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosła o 22%.

Z wyników badań widać że polska gospodarka spowolniła w 2009r. Ujawniają także skuteczność strategii poszczególnych firm realizowanych w celu zniwelowania recesji.W tych trudnych czasach dla polskiego biznesu Grupa Paradyż wypada bardzo dobrze nie tylko na tle innych dużych podmiotów gospodarczych, ale przede wszystkim na tle branży, w której funkcjonuje.

Wartość marki Paraduż wzrosła w tym roku o 3% i wyniosła 144.5 mln zł (91 miejsce w rankingu najcenniejszych rodzimych brandów. W towarzystwie największych polskich producentów płytek ceramicznych - poza dobrym wynikiem marki Paradyż – tylko jedna marka nie straciła na swojej wartości. Wszystkie firmy zanotowały wzrost „mocy marki” w porównaniu do wyników z 2009 r. w kategorii „produkty niespożywcze”. Wysoko zostały ocenione takie cechy jak „prestiż” i „postrzegana jakość”.