III edycja konkursu Perły Ceramiki UE 2011 rozstrzygnięta!
Nobilitacja, uznanie dla pracy wielu ludzi z firm produkujących płytki ceramiczne to nagrody i wyróżnienia za interesujące wzornictwo, doskonałą jakość i nowatorstwo technologiczne oraz przekraczanie barier standardów estetycznych. Bez wątpienia konkurs PERŁY CERAMIKI UE 2011 jest prestiżową weryfikacją oferty rynkowej, ułatwiającą nominowanym i nagrodzonym kolekcjom zaistnienie w masie ogólnodostępnych produktów. Oznakowanie tych kolekcji w salonach sprzedaży specjalnymi nalepkami ułatwia dokonanie właściwych wyborów. Nalepki na zwycięskich kolekcjach oznaczają, że zyskały one uznanie wśród architektów i projektantów wnętrz. Takie kolekcje stwarzają możliwość uzyskania interesujących rozwiązań aranżacyjnych oraz są gwarancją bardzo dobrej jakości.
Konkurs cieszy się popularnością wśród producentów płytek ceramicznych, ponieważ jest doskonałą formą promocji nowych wprowadzanych na rynek kolekcji. Zarówno nominowane, jak i zwycięskie kolekcje stają się wykładnią prestiżu marki.
Trzecia, to ostatnia w 2011 r. edycja konkursu Perły Ceramiki UE 2011, kończąca pierwszy etap konkursu. W tej edycji przyznano 14 nominacji w 6 kategoriach:
płytki ścienne
Velatia–producent Grupa Paradyż
płytki podłogowe
Ebano by My Way–producent Grupa Paradyż
płytki na ściany i podłogi
Amaltea / Purio–producent Grupa Paradyż
Fiordo–producent Pamesa Ceramica S.L. (Hiszpania)
Magma–producent ZPiWS Jacek Pilch
Santa Caterina by My Way–producent Grupa Paradyż
płytki do wnętrz i na zewnątrz
Rajasthan–producent Undefasa (Hiszpania)
płytki uniwersalne
Sight–producent V & B Fliesen GmbH (niemcy)
płytki do zastosowania specjalnego
HiTech–producent Polcolorit S.A.
Modern Punk–producent GrupaTubądzin
Taranto–producent Grupa Paradyż.
Kolekcje płytek oceniało jury w składzie: Magdalena Kaliszuk-Barańska – architekt wnętrz, Sekcja Architektury Wnętrz Związku Polskich Artystów Plastyków (przewodnicząca jury); Itta Karpowicz-Starek – architekt wnętrz; Jerzy Uścinowicz – architekt, Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Danuta Kostrzewska-Matynia – zastępca redaktora naczelnego i Krystyna Wiśniewska – redaktor naczelna kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych”. Podczas dokonywania ocen zwrócono szczególną uwagę na obecną tendencję we wzornictwie opartą na dużych formatach płytek o różnej fakturze (z rysunkiem naniesionym metodą cyfrową), które wzbogacone są bogatą ofertą ciętych elementów dekoracyjnych – mozaiki, listwy, meandry, jak i metalowych wstawek. Większość kolekcji nominowanych w trzeciej edycji konkursu była utrzymana w odcieniach kolorów ziemi – od jasnego beżu do brązu i w odcieniach szarości. Zwrócono także uwagę na ogromne możliwości aranżacyjne wynikające z bogatej liczby formatów i dekoracji w obrębie jednej kolekcji. Postęp technologiczny w produkcji płytek stopniowo zmniejsza różnice w jakości i estetyce między płytkami klasy Premium i Standard. W klasie Premium natomiast tworzone są coraz doskonalsze faktury, a także powłoki zabezpieczające płytki.
Redakcja kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” gratuluje wszystkim producentom, których kolekcje zostały nominowane w tej edycji konkursu.
W drugim etapie konkursu wybranym kolekcjom (do końca 2011 r.) zostaną przyznane tytuły Perła Ceramiki
UE 2011 i Perła Ceramiki Dystrybutorów 2011 spośród wszystkich nominowanych w trzech edycjach z bieżącego roku.