Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 3/2023 
(Lipiec - Wrzesień
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 3/2023, w którym znajdują się m.in. wyniki II edycji konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; dane dotyczące produkcji i sprzedaży płytek ceramicznych w I półroczu br. w Polsce; ocena wpływu importu płytek ceramicznych z Indii na polski rynek; opis nowości w technice dekoracji płytek; wyniki kontroli płytek ceramicznych prowadzone przez organy nadzoru budowlanego; a także artykuły o montażu okładzin oraz o środkach do gruntowania podłoża pod okładziny pod płytki ceramiczne.

 

 

PIOTR TOKARSKI MENEDŻEREM ROKU 2023

Pod koniec czerwca br. Piotr Tokarski, Prezes Zarządu Ceramiki Paradyż otrzymał tytuł Menedżera Roku 2023, jako jedyny z branży płytek ceramicznych. Tytuł ten został przyznany przez czasopismo Home&Market za dynamiczne i efektywne zarządzanie spółką.

Pod kierownictwem Piotra Tokarskiego Ceramika Paradyż odnotowała znaczne zwiększenie przychodów i zysków, co przyczyniło się do umocnienia jej pozycji na rynku w zmiennych i trudnych warunkach społeczno-ekonomicznych. W uzasadnieniu przyznania tak zaszczytnego tytułu podkreślono, że jest menedżerem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w zarządzaniu dużym i organizacjami produkcyjno-sprzedażowymi. Ma bardzo dużą wiedzę i umiejętności dotyczące strategii sprzedażowych, optymalizacji portfolio produktowego, rozwoju sprzedaży na rynkach zagranicznych oraz optymalizacji procesów przemysłowych. Znany jest z profesjonalizmu, charyzmy i umiejętności mobilizacji zespołu do osiągania wyznaczonych celów. Jest liderem budującym efektywne zespoły.

Piotr Tokarski rozpoczął karierę zawodową w Ceramice Parady i przeszedł wszystkie szczeble w organizacji, zaczynając od przedstawiciela handlowego, przez dyrektora sprzedaży, dyrektora generalnego, po członka Zarządu odpowiadającego za produkcję. Od grudnia 2020 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu Ceramiki Paradyż – polskiej, rodzinnej firmy, która jest czołowym w Polsce producentem płytek ceramicznych oraz wizytówką polskiego przemysłu na świecie.

Piotr Tokarski ukończył Politechnikę Łódzką Wydział Mechaniki i Budowy Maszyn. Jest absolwentem studiów Executive MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN, programu Strategic Leadership Academy na ICAN Institute, a także Studium Menedżerskiego SGH w Warszawie. Posiada wiele certyfikatów dotyczących zarządzania i liderowania.