Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2024 
(Styczeń - Marzec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 1/2024, w którym znajdują się m.in. relacja z Gali Laureatów konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; wypowiedzi przedstawicieli producentów, importerów i dystrybutorów płytek ceramicznych podsumowujących wyniki poprzedniego roku, a także artykuły omawiające wyniki rynku płytek w 2023 r.; wywiady : z Romanem Blazickiem- Prezesem Europejskiej Federacji Producentów Płytek Ceramicznych , z Mario Lenzu – Dyrektorem Sprzedaży spółki Colorobbia Polska a także z Barbarą Węgrzyn, współzałożycielką Akademii Dobrego Projektu . W numerze Czytelnicy znajdą także omówienie zagadnień dotyczących gruntowania podłoża pod płytki a także układania płytek na tynkach gipsowych.

 

 

PIOTR TOKARSKI MENEDŻEREM ROKU 2023

Pod koniec czerwca br. Piotr Tokarski, Prezes Zarządu Ceramiki Paradyż otrzymał tytuł Menedżera Roku 2023, jako jedyny z branży płytek ceramicznych. Tytuł ten został przyznany przez czasopismo Home&Market za dynamiczne i efektywne zarządzanie spółką.

Pod kierownictwem Piotra Tokarskiego Ceramika Paradyż odnotowała znaczne zwiększenie przychodów i zysków, co przyczyniło się do umocnienia jej pozycji na rynku w zmiennych i trudnych warunkach społeczno-ekonomicznych. W uzasadnieniu przyznania tak zaszczytnego tytułu podkreślono, że jest menedżerem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w zarządzaniu dużym i organizacjami produkcyjno-sprzedażowymi. Ma bardzo dużą wiedzę i umiejętności dotyczące strategii sprzedażowych, optymalizacji portfolio produktowego, rozwoju sprzedaży na rynkach zagranicznych oraz optymalizacji procesów przemysłowych. Znany jest z profesjonalizmu, charyzmy i umiejętności mobilizacji zespołu do osiągania wyznaczonych celów. Jest liderem budującym efektywne zespoły.

Piotr Tokarski rozpoczął karierę zawodową w Ceramice Parady i przeszedł wszystkie szczeble w organizacji, zaczynając od przedstawiciela handlowego, przez dyrektora sprzedaży, dyrektora generalnego, po członka Zarządu odpowiadającego za produkcję. Od grudnia 2020 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu Ceramiki Paradyż – polskiej, rodzinnej firmy, która jest czołowym w Polsce producentem płytek ceramicznych oraz wizytówką polskiego przemysłu na świecie.

Piotr Tokarski ukończył Politechnikę Łódzką Wydział Mechaniki i Budowy Maszyn. Jest absolwentem studiów Executive MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN, programu Strategic Leadership Academy na ICAN Institute, a także Studium Menedżerskiego SGH w Warszawie. Posiada wiele certyfikatów dotyczących zarządzania i liderowania.