Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2023 
(Styczeń - Marzec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 1/2023, w którym znajdują się m.in. wyniki konkursu „Perły Ceramiki UE 2022”; polski rynek płytek ceramicznych w ocenie producentów, importerów i dystrybutorów; omówienie najważniejsze problemów branży płytek ceramicznych oraz działania podejmowane przez Polską Unię Ceramiczną; produkcja i sprzedaż płytek i zapraw murarskich w 2022 r.; import płytek do Polski; a także artykuł dotyczący okładzin ceramicznych i hydroizolacyjnych w przelewach basenów.

 

 

Bokaro zwiększa asortyment

Z Moniką Szeligowską, zarządzającą firmą Bokaro Jerzy Szeligowski S.K.A., rozmawia Barbara Mikusińska

Barbara Mikusińska: Rynek budowlany odczuwa znaczne spowolnienie. Jak kształtowała się sprzedaż Bokaro w tym roku, a jak w ubiegłym?

Monika Szeligowska: W 2021 r. przychody ze sprzedaży wyniosły blisko 230 mln zł, natomiast po trzech kwartałach br. 197 mln zł i były o ponad 18% większe niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Nie odczuwamy jeszcze spowolnienia, a przychody firmy wzrastały we wszystkich miesiącach bieżącego roku. Rekordowy był dla nas marzec, kiedy inwestorzy i wykonawcy dokonywali zwiększonych zakupów w związku z planowaną podwyżką cen. W naturalnym procesie inwestycyjnym nakłady na wykończenie wnętrz pojawiają się jako ostatnie, dlatego skutki tąpnięcia na rynku mieszkań odczujemy prawdopodobnie w przyszłym roku.

Czytaj więcej >>>

Wokół Płytek Ceramicznych nr 4/2022, strona 16-17 (Spis treści >>)