Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2024 
(Styczeń - Marzec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 1/2024, w którym znajdują się m.in. relacja z Gali Laureatów konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; wypowiedzi przedstawicieli producentów, importerów i dystrybutorów płytek ceramicznych podsumowujących wyniki poprzedniego roku, a także artykuły omawiające wyniki rynku płytek w 2023 r.; wywiady : z Romanem Blazickiem- Prezesem Europejskiej Federacji Producentów Płytek Ceramicznych , z Mario Lenzu – Dyrektorem Sprzedaży spółki Colorobbia Polska a także z Barbarą Węgrzyn, współzałożycielką Akademii Dobrego Projektu . W numerze Czytelnicy znajdą także omówienie zagadnień dotyczących gruntowania podłoża pod płytki a także układania płytek na tynkach gipsowych.

 

 

NOWOŚĆ: lustro SGG MIRALITE PURE od Saint-Gobain Glass

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 3 grudnia br. w Warszawie, firma Saint-Gobain Glass zaprezentowała nowe, ekologiczne lustro SGG MIRALITE PURE.

Konferencja, która odbyła się w restauracji Endorfina Foksal, została podzielona na trzy części. Podczas pierwszej części zaprezentowana została firma Saint-Gobain Glass oraz lustro SGG MIRALITE PURE. Zaproszonych gości powitał Daniel Condotta, Dyrektor Generalny Saint-Gobain Glass Polska. Następnie Piotr Komala, Dyrektor Marketingu i Innowacji, przedstawił historię Grupy Saint-Gobain oraz kluczowe cechy nowego wyrobu. Lustro SGG MIRALITE PURE wykonane jest z nowego szkła bazowego o jasnym i neutralnym odcieniu, które daje bardziej naturalne odbicie w tym większą czystość odzwierciedlenia kolorów.


Piotr Komala prezentuje lustro SGG MIRALITE PURE

Firma Saint-Gobain Glass wdrożyła wiele rozwiązań mających na celu dbałość o środowisko naturalne oraz ślad ekologiczny nowego produktu. Między innymi eliminację ołowiu oraz zastosowanie ekologicznego lakieru bez lotnych związków organicznych, co przełożyło się na redukcję energii i zmniejszenie emisji CO2 podczas procesu produkcyjnego, ochronę zdrowia pracowników, jak również efektywny recykling. Dziennikarze zaproszeni na konferencję mogli obejrzeć krótki film z fabryki w Dąbrowie Górniczej prezentujący produkcję nowego lustra oraz jego dalszą obróbkę (cięcie i szlifowanie) w zakładzie Mochnik w Opolu.

Druga część spotkania poświęcona była również lustrom, tyle że w kontekście historycznym; poprowadziła ją dr Krystyna Łuczak-Surówka, historyk sztuki i krytyk designu. Goście firmy Saint-Gobain Glass dowiedzieli się między innymi, w jaki sposób na przestrzeni wieków zmieniały się materiały z których wykonywano lustra oraz jakie było znaczenie lustra w życiu człowieka. Dla przykładu na początku lustrem była tafla wody, w okresie paleolitu rolę lustra spełniały szlifowane kamienie, w starożytnym Egipcie polerowane metale szlachetne.

Trzecią częścią konferencji prasowej zawładnęła moda. Modelki, przeglądając się w lustrze SGG MIRALITE PURE, prezentowały ubrania marki CAHA oraz biżuterię KOD. Zakończenie pokazu uświetniły projektantki: Katarzyna Bajer oraz Krystyna Odolińska. 

Prezentowane na konferencji lustro SGG MIRALITE-PURE w eleganckich srebrnych ramach, zostało przekazane na akcję charytatywną DESIGN DLA ZWIERZĄT prowadzoną przez dr Krystynę Łuczak-Surówkę na portalu Allegro.

Więcej informacji na temat lustra SGG MIRALITE PURE na stronie www.saint-gobain-glass.com

Zdjęcie: Saint-Gobain Glass

9.12.2013 r.