ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2021 
(Styczeń-Marzec
)

Zapraszamy do lektury nr 1/2021 kwartalnika "Wokół Płytek Ceramicznych", w którym znajdziecie Państwo m.in. relację z wręczania nagród laureatom konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2020, artykuł o produkcji płytek ceramicznych i zapraw murarskich w 2020 r., ocenę 2020 r. przez producentów, importerów i dystrybutorów oraz wiele innych. Życzymy ciekawej lektury! 

 

Nagrody dla Deutsche Steinzeug

Dwie kolekcje  marki Agrob Buchtal oraz jedna marki Jasba, należących do Grupy  Deutsche Steinzeug  zostały wyróżnione w tym roku w jednym z najbardziej znanych  międzynarodowych konkursów wzornictwa przemysłowego RED DOT.  Zgłoszono do niego  3231 produktów z 49 krajów. Konkurs organizowany jest od 1955 r. w Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen. Co roku selekcjonowane i nagradzane są produkty wyróżniające się ambitną i innowacyjną formą, ergonomią, funkcjonalnością i najwyższą jakością .

 


Nagrodzone kolekcje marki Agrob Buchtal to REFLEX i VISION. Płytki kolekcji Reflex inspirowane są tkaniną i  pokryte są specjalnym szkliwem, który sprawia, że powierzchnia  płytki zmienia wygląd w zależności od kąta padania na nią światła.  Kolekcja Vision nawiązuje do najnowszych światowych trendów. Płytki są wielkoformatowe /o dłuższym boku mającym 90 cm/ i rektyfikowane. Fakturę płytek tworzą delikatne trójwymiarowe reliefy, a ich powierzchnia ma tzw. jedwabiste wykończenie.


 Nagrodę  RED DOT  2009 zdobyła też kolekcja  mozaik GLAMOUR marki Jasba,   łącząca  w sobie elegancję,  naturalność i luksus.  Jest to kolekcja bogata, dająca projektantom wiele możliwości i  pozwalająca  tworzyć  różne aranżacje dostosowane do charakteru wnętrza i jego przyszłego użytkownika.
Polsce najbardziej prestiżowym ogólnopolskim konkursem wyróżniającym i  promującym najpiękniejsze kolekcje płytek ceramicznych, dającym potencjalnym klientom wskazówkę o płytkach  wyróżniających się jakością, wzornictwem, innowacyjnością  to PERŁY CERAMIKI UE /szczegóły w zakładce PERŁY CERAMIKI UE/.