Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2024 
(Styczeń - Marzec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 1/2024, w którym znajdują się m.in. relacja z Gali Laureatów konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; wypowiedzi przedstawicieli producentów, importerów i dystrybutorów płytek ceramicznych podsumowujących wyniki poprzedniego roku, a także artykuły omawiające wyniki rynku płytek w 2023 r.; wywiady : z Romanem Blazickiem- Prezesem Europejskiej Federacji Producentów Płytek Ceramicznych , z Mario Lenzu – Dyrektorem Sprzedaży spółki Colorobbia Polska a także z Barbarą Węgrzyn, współzałożycielką Akademii Dobrego Projektu . W numerze Czytelnicy znajdą także omówienie zagadnień dotyczących gruntowania podłoża pod płytki a także układania płytek na tynkach gipsowych.

 

 

Zamierzamy tworzyć silną sieć luksusowych butików z płytkami ceramicznymi i wyposażeniem łazienek

Danuta Matynia: Od jak dawna działa Internity i czym się zajmuje?
Piotr Grupiński: Firma została założona w 1991 r. przez mojego ojca Lecha Grupińskigo i Jerzego Wasiaka. Wówczas działała pod nazwą Bilmex. Była niewielką spółką /zatrudniała ok. 6 osób/, zajmującą się importem płytek ceramicznych, głównie Marazziego – największego włoskiego producenta. W tej formie firma funkcjonowała do momentu, gdy w 2000 r. zmarł mój ojciec. Na prośbę rodziny podjąłem decyzję, aby na pół roku przerwać dotychczasową pracę w znanej firmie konsultingowej i zająć się zamknięciem spółki, która była w bardzo złej kondycji finansowej. Nie udało mi się jednak spłacić jej długów nawet po roku. Zostałem więc w firmie i zacząłem walczyć już nie o zamknięcie, a o stworzenie realnego business planu jej rozwoju.