Wokół Płytek Ceramicznych
ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 1/2024 
(Styczeń - Marzec
)

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” nr 1/2024, w którym znajdują się m.in. relacja z Gali Laureatów konkursu „Perły Ceramiki UE 2023”; wypowiedzi przedstawicieli producentów, importerów i dystrybutorów płytek ceramicznych podsumowujących wyniki poprzedniego roku, a także artykuły omawiające wyniki rynku płytek w 2023 r.; wywiady : z Romanem Blazickiem- Prezesem Europejskiej Federacji Producentów Płytek Ceramicznych , z Mario Lenzu – Dyrektorem Sprzedaży spółki Colorobbia Polska a także z Barbarą Węgrzyn, współzałożycielką Akademii Dobrego Projektu . W numerze Czytelnicy znajdą także omówienie zagadnień dotyczących gruntowania podłoża pod płytki a także układania płytek na tynkach gipsowych.

 

 

Łazienka z sauną

Inwestorzy nie dysponowali dużym budżetem, a moim zadaniem było zaaranżować wnętrze tak, żeby łazienka przy głównej sypialni wyglądała elegancko i luksusowo. Na ścianach i podłodze zastosowałam więc jasne, neutralne kolorystycznie płytki ceramiczne o wymiarach 90 x 30 cm, które posłużyły za tło aranżacji Połączyłam je z marmurem Emperador. Wzorzysty kamień ułożony został na dwóch przeciwległych ścianach – wejściowej i na wprost wejścia. Powstała w ten sposób niezwykle efektowna dekoracja łazienki.


łazienka, sauna, aranżacja łazienki

Elementy wyposażenia wnętrza zamówiłam w zaprzyjaźnionych sklepach, gdzie udało mi się wynegocjować dobre ceny. Do łazienki wybrałam: WC i bidet produkcji Villeroy&Boch z kolekcji obiektowej Omnia Architektura, wannę Clarisa i umywalki nablatowe Ego by Antonio Citterio firmy Koło oraz baterie Zenta z Kludi. W związku z tym, że pomieszczenie miało ponad 13 m2, udało się wygospodarować miejsce na gotową saunę, która uważana za luksus podniosła standard domu.

Prezentowana łazienka znajduje się w ponad 300-metrowym domu przeznaczonym na wynajem.